Powiat Pruszkowski: Starosta Maksym Gołoś z tytułem Samorządowca Roku 2017

Podczas odbywającego się w Katowicach jubileuszowego X Europejskiego Kongresu Gospodarczego Starosta Pruszkowski Maksym Gołoś został wyróżniony tytułem Samorządowca Roku 2017 w kategorii Starostów. W głosowaniu wzięło udział ponad 270 tysięcy czytelników Portalu Samorządowego, organizatora plebiscytu.

Burmistrz Mińska Mazowieckiego Marcin Jakubowski, radny powiatu nowotarskiego Bogusław Waksmundzki, radna sejmik województwa śląskiego Halina Bieda, Starosta Pruszkowski Maksym Gołoś, marszałek województwa śląskiego Wojciech Saługa oraz miejski radny ze Stalowej Woli Daniel Hausner zostali laureatami organizowanego przez Portal Samorządowy plebiscytu na Samorządowca Roku 2017. Podczas uroczystej gali zorganizowanej w ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego laureaci odebrali wyróżnienia.

Czytelnicy wybrali najlepszych samorządowców w kraju w kategoriach: najlepszy marszałek województwa, najlepszy prezydent/burmistrz miasta, najlepszy radny miejski, powiatowy i wojewódzki oraz najlepszy starosta. Po raz pierwszy w PortalSamorządowy.pl można było głosować na najlepszego starostę powiatu. Został nim Maksym Gołoś, Starosta Pruszkowski.

Po odebraniu nagrody Maksym Gołoś podkreślał wagę kontaktu z mieszkańcami i to nie tylko przed wyborami: „Staramy się nie tracić kontaktu z mieszkańcami, z nimi ustalamy priorytety. Wybór dokonuje się nie tylko przy urnie, ale musi być kontynuowany na każdej sesji, zarządzie”. Dodał także, że nagroda to motywacja do dalszej pracy.

Ta edycja plebiscytu okazała się rekordową. W sumie na marszałków województw, starostów, prezydentów i burmistrzów miast oraz radnych miejskich, powiatowych i wojewódzkich oddano ponad 270 tysięcy głosów!

Czytelnicy Portalu Samorządowego, oddając głosy na swoich faworytów, wskazywali, którzy przedstawiciele samorządu najlepiej wywiązują się z przedwyborczych obietnic oraz wypełniają swoje obowiązki. Liczba oddanych głosów to także wskazówka, którzy samorządowcy cieszą się największym zaufaniem społeczeństwa.

Przypominamy, że w kwietniu tego roku Powiat Pruszkowski otrzymał również tytuł Najlepszego Powiatu w Polsce.