POSŁUCHAJ: Rozmowa z twórcami filmu ,,Proroctwo”

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy Huberta Czarnockiego z twórcami filmu ,,Proroctwo”. Film jest  próbą odpowiedzi na pytanie, co jest iskrą, która ma wyjść z Polski i przygotować świat na ostatnie przyjście Pana. Proroctwo związane z iskrą zostało zapisane przez św. Faustynę w ,,Dzienniczku”.

​Szczegóły, dotyczące filmu dostępne na stronie: www.proroctwo.com.pl​

Projekt Ewangelizacyjny„Proroctwo” to nie jest zwyczajny projekt filmowy! W czerwcu 2015 dwoje ludzi niezwiązanych dotąd ze światem filmu rozpoczęło swego rodzaju śledztwo w sprawie proroctw, które wskazują na szczególne zadanie jakie miałby otrzymać Naród Polski od Boga. Wiara ludzi, potężna modlitwa i wsparcie finansowe z jakimi spotkali się pomysłodawcy dzieła pozwoliły na zaangażowanie profesjonalnej ekipy filmowej. Dla pełnej przejrzystości finansowej realizowanego projektu powstała Fundacja św. Filomeny.

Inspiracją do podjęcia pracy nad dokumentem filmowym stały się słowa z Dzienniczka św. Faustyny: Polskę szczególnie umiłowałem, jeśli posłuszna będzie Woli mojej, wywyższę ją w potędze i świętości, z niej wyprowadzę iskrę, która przygotuje świat na powtórne przyjście Moje (Dz. 1732). Trzeba jednak pamiętać, że już wcześniej w historii świata podobne proroctwa miały miejsce. Wspomnijmy chociażby o niemieckiej mistyczce Teresie Neumann czy o Prymasie Polski kardynale Auguście Hlondzie.

Na przestrzeni dwóch lat autorzy zwrócili się z pytaniami do kapłanów-rekolekcjonistów z Polski i zza granicy, kustoszy Sanktuariów Maryjnych, badaczy tematyki objawień Maryjnych. Przed kamerą wypowiedzieli się m.in.: o.Antonello Cadeddu, o Henrique Porcu, o. John Bashobora, o. Augustyn Pelanowski OSPPE, o. Stanisław Przepierski OP, ks. Dominik Chmielewski SDB, dr Wincenty Łaszewski, o. Jose Maniparambil SDB, ks. Piotr Glas, ks. Adam Skwarczyński, ks. Stefan Porrosa oraz ks. Jarosław Klimczyk.

Zebrany materiał nie jest dokumentem lub reportażem do jakich przywykliśmy, ponieważ wypowiedzi kapłanów i ekspertów układają się w bardzo konkretne przesłanie, jakie kieruje Pan Bóg do ludzi współczesnego świata. Jest nadzieja, że nie tylko obudzi ono ludzi „letnich” lecz także umocni tych, którzy czują się mniejszością w zlaicyzowanej rzeczywistości. Międzynarodowy charakter wywiadów uświadamia, jak bardzo ważna jest wiara katolicka pielęgnowana w sercach Polaków. W powstającym projekcie szczególnie podkreślona jest niezwykła rola Maryi. Dziś, w 100-lecie objawień fatimskich oraz 140-lecie objawień w Gietrzwałdzie, orędzie Maryi przynagla Polaków i cały świat do wsłuchania się w Jej głos.

W tym momencie realizacja projektu dobiega końca. Od początku Fundacja św. Filomeny postawiła sobie za cel, aby wszystkie materiały filmowe zebrane w trakcie rozmów i stworzony na ich podstawie dokument „Proroctwo” były dostępne za darmo dla każdego, kto będzie chciał poznać odpowiedź na pytanie czym/ kim jest iskra która ma wyjść z Polski.

Cały projekt realizowany jest przez członków Fundacji pro bono, a środki na jego realizację pochodzą z darowizn przekazywanych przez instytucje i osoby prywatne. Już dziś można obejrzeć pierwsze zwiastuny filmu. Autorzy projektu serdecznie zapraszają na stronę www.proroctowo.com.pl, na której można znaleźć więcej szczegółów.