POSŁUCHAJ: Różaniec ratunkiem dla świata

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy na temat wyjątkowej publikacji i wyjątkowego audiobooka. Z Wojciechem Łapińskim z Wydawnictwa Magdalenium rozmawia Malwina Szymańska. W materiale wykorzystano utwór Agnieszki Kiepuszewskiej „Ufamy Królowo” z płyty „Piękna Pani.”

Różaniec ratunkiem dla świata – to niezwykle piękne i bardzo głębokie rozważania różańcowe autorstwa ks. Dominika Chmielewskiego bez wątpienia mają walor wspaniałych rekolekcji dla każdego, kto po nie sięgnie. Teologiczna głębia w połączeniu z ewangeliczną prostotą przekazu zawartych w nich treści, czyni z nich niezwykle skuteczne narzędzie ewangelizacji.

Każdy, kto po nie sięgnie odnajdzie w nich siebie wraz ze wszystkimi swoimi lękami, troskami, smutkami ale też i radościami. Wędrując wraz z księdzem Dominikiem poprzez wszystkie tajemnice Różańca świętego, jakby na nowo odkrywamy Maryję. Dla wielu będzie to Maryja – Matka Pana Jezusa – jakiej dotąd nie znali.

Dzięki rozważaniom księdza Dominika Chmielewskiego z jednej strony przekonujemy się, że Różaniec nie jest nudnym i monotonnym klepaniem „zdrowasiek”, z drugiej zaś odkrywamy głębię tej modlitwy. Pozostanie tylko kwestią czasu, kiedy zaczniemy cieszyć się modlitwą różańcową i stanie się ona dla nas modlitwą nieustanną.

Każdy kto sięgnie po rozważania księdza Dominika Chmielewskiego już nigdy nie pozostanie obojętny wobec modlitwy różańcowej, która jest jedyną w swoim rodzaju autostradą do nieba.

Płyta ukazała się nakładem Wydawnictwa Magdalenium 

Nagranie w formacie mp3.
Czas trwania: 41 minut.
Lektor: Hubert Czarnocki