POSŁUCHAJ: Jakich prezentów NIE kupować dzieciom

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, niezwykle rodzinny i ciepły czas, kiedy obdarowujemy się prezentami. Szczególnie starannie wybierajmy upominki dla naszych dzieci. Powinny one nie tylko sprawić radość i spełnić marzenia, ale także być bezpieczne. Nikt nie podaruje małemu dziecku noża, ponieważ mogłoby się ono skaleczyć – wyrządzić krzywdę swojemu ciału. Pamiętajmy jednak, że dziecko ma także duszę – przynajmniej tak samo ważną, jak ciało. Niektóre zabawki mogą wyrządzić krzywdę duszy naszego dziecka.

Nie wszystkie bajki, które oglądają dzieci służą ich rozwojowi. Podobnie jest z zabawkami, czy grami komputerowymi. Niektóre mogą szkodzić na poziomie psychicznym albo duchowym. Dlaczego po emisji pewnej bajki do szpitali trafiło około 700 dzieci z objawami epilepsji? Co sprawia, że dziewczynkom podobają się brzydkie lalki? W jaki sposób obrzydzić w ich oczach macierzyństwo? Jak działają przekazy podprogowe? Dlaczego niektóre dzieci mają trudności w skupieniu się przy edukacji szkolnej?

Między innymi o tym opowiadała na naszej antenie pisarka Małgorzata Nawrocka. Rozmawiał z nią Hubert Czarnocki. Niech ta rozmowa będzie dla nas takim mini-poradnikiem przed świątecznymi zakupami.

POSŁUCHAJ TAKŻE: Dlaczego niektóre zabawki, bajki, gry, filmy nie są dobre dla dzieci?