Porodówkę w Piotrkowie poprowadzi szpital wojewódzki

Koniec niepewności! Porodówkę w Piotrkowie poprowadzi szpital wojewódzki

Oddziały położniczo-ginekologiczny, pediatryczny i neonatologiczny w Powiatowym Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim od 1 lutego poprowadzi szpital wojewódzki. To oznacza koniec niepewności i zabezpieczenie świadczeń na najbliższe lata.

Mamy dobre wieści dla mieszkańców Piotrkowa i powiatu piotrkowskiego! Pacjenci i pacjentki, bez żadnych przerw, będą mogli leczyć się na oddziałach szpitalnych: pediatrii, neonatologii, ginekologiczno-położniczym. Od 1 lutego świadczenia te będą udzielane przez Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim w budynku szpitala przy ul. Roosevelta 3 w Piotrkowie Trybunalskim.

Te dobre wieści dla mieszkańców regionu przekazali dziś Piotr Adamczyk i Zbigniew Ziemba, wicemarszałkowie województwa łódzkiego, razem z radnymi Sejmiku: Ewą Wendrowską, Beatą Dróżdż, Anetą Niedźwiecką i Pawłem Kowalczykiem.

– Sytuacja, wywołana decyzjami powiatu piotrkowskiego, który ograniczył świadczenia z zakresu ginekologii, położnictwa i neonatologii, wreszcie została ustabilizowana – mówił Zbigniew Ziemba. – Już w sierpniu 2022 r. złożyliśmy deklarację, że samorząd województwa łódzkiego podejmie starania, które w efekcie przełożą się na utrzymanie tych świadczeń, by nadal były one realizowane w Piotrkowie Trybunalskim. Nasze działania przyniosły wymierny efekt. Świadczenia będą prowadzone pod tym samym adresem, ale realizującym będzie nasz podmiot – Samodzielny Szpital Wojewódzkim w Piotrkowie.

– Łódzki Oddział Wojewódzki NFZ właśnie rozstrzygnął rokowania dotyczące leczenia na oddziałach szpitalnych i w izbie przyjęć na terenie miasta i powiatu. Postępowanie zakończyło się sukcesem. Bezpłatne porody, opieka nad ciężarnymi, noworodkami i dziećmi pozostają w Piotrkowie finansowane przez NFZ – informuje Anna Leder z łódzkiego NFZ.

Umowa z NFZ – zgodnie z ogłoszonym postepowaniem – będzie obowiązywała do 30 czerwca 2026 r.

Kolejną dobrą informację dla pacjentów z regionu piotrkowskiego przekazał Piotr Adamczyk. – W szpitalu wojewódzkim w Piotrkowie rozpoczyna się wielki remont, chodzi o termomodernizację budynków, co wiąże się oczywiście z oszczędnościami w kosztach ogrzewania – mówił. – Podczas dzisiejszej sesji Sejmiku WŁ będziemy decydować o przekazaniu kolejnej transzy na ten cel – 2,5 mln dodatkowych środków. Łącznie z budżetu województwa wspieramy tę inwestycję kwotą 5,5 mln zł.

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego