Pokaz filmu „Popiełuszko. Wolność jest w nas” na warszawskim Wilanowie: 15 grudnia

W imieniu wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej z Parafii Opatrzności Bożej w Wilanowie (Warszawa) serdecznie zapraszamy w najbliższą sobotę (15 grudnia) od godz. 15:30 na film „Popiełuszko. Wolność jest w nas” reż. R. Wieczyńskiego, poprzedzony półgodzinną konferencją „Świadectwo drogi męczeńskiej ku świętości”, w której udział weźmie wieloletni przyjaciel bł. ks. J. Popiełuszki – ks. kan. Czesław Banaszkiewicz i ks. Mateusz Kielarski z Parafii Opatrzności Bożej w Wilanowie.

Tradycyjnie przed konferencją i filmem o godz. 15:00 serdecznie zapraszamy także na wspólną modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia w kaplicy Najświętszego Sakramentu w Świątyni Opatrzności Bożej!

Więcej…


PROGRAM:

15:00 – wspólna modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia (kaplica Najświętszego Sakramentu w Świątyni Opatrzności Bożej)

15:30 – „Świadectwo drogi męczeńskiej ku świętości” – wieloletni przyjaciel bł. ks. J. Popiełuszki – ks. kan. Czesław Banaszkiewicz i ks. Mateusz Kielarski z Parafii Opatrzności Bożej (Instytut Papieża Jana Pawła II).

16:00 – „Popiełuszko. Wolność jest w nas”, reż. R. Wieczyński (Instytut Papieża Jana Pawła II)


O FILMIE

„Popiełuszko. Wolność jest w nas” reż. R. Wieczyńskiego
Dramat historyczny, biograficzny.

Film przedstawia kapłana Solidarności ks. Jerzego Popiełuszkę (194-1984). To opowieść o człowieku, który ze skromnego chłopaka z podlaskiej wsi stał się duchowym przewodnikiem swojego pokolenia oraz symbolem wolności i odwagi. Film przedstawia życie ks. Jerzego od lat dzieciństwa na polskiej prowincji, poprzez okres kształtowania się jego powołania w wojsku, a następnie pokazuje proces rodzenia się legendy ks. Jerzego Popiełuszki w czasie ciężkiej próby stanu wojennego.

Dzięki swej wyjątkowej duchowej sile połączonej z ciepłem i poczuciem humoru ks. Jerzy zyskał wielki autorytet oraz powszechną sympatię. Zabójstwo, a także ujawnienie jego okoliczności, wywołało wstrząs i oburzenie społeczne. Do dziś istnieją poważne wątpliwości dotyczące tej zbrodni.