PŁYTA TYGODNIA: Varius Manx – Ent

Płyta Tygodnia 16/2018 (16 – 22 kwietnia):

Wykonawca: Varius Manx
Tytuł: Ent

Historia zespołu Varius Manx piszę się dalej… Po 21 latach od rozstania zespołu z Kasią Stankiewicz i po 7 latach od ostatniego albumu zespół powraca w świetnej kondycji i zabiera słuchaczy prosto do serca lasu.

Piękne, melodie zostały ubrane w poetyckie teksty Kasi Stankiewicz, która o tej płycie mów tak: – Z tego nieoczekiwanego spotkania wyszła zaskakująco piękna płyta. Sama uwielbiam do niej wracać, gdyż jest pełna dobrych energii, a słuchając jej, czuję się jakbym leżała na ciepłym piasku, ze słońcem na skórze i w głowie.

Na antenie Radia Niepokalanów zaprezentujemy Państwu utwory z wersji płyty Delux, która jest bogatsza o cztery utwory w stosunku do podstawowej wersji albumu.

W większości kompozycji muzykom towarzyszy kwartet smyczkowy, a nad produkcją muzyczną płyty czuwało dwóch realizatorów dźwięku: Leszek Kamiński i Paweł Marciniak. Dodatkową wartością jest wizualna oprawa albumu – zaproszeni artyści, malarze i graficy zainspirowani utworami stworzyli baśniowy niepowtarzalny świat…

 – Czuję, że oddałam tej płycie najpiękniejszą część siebie w tym momencie. Polecam – Katarzyna Stankiewicz.