Płyta Tygodnia: Various – Zawirusowani Maryją

Wykonawca: Various
Tytuł: Zawirusowani Maryją

Płytę „Zawirusowani Maryją” stworzyli księża z Szamotuł przy wsparciu i we współpracy z zaprzyjaźnionymi artystami. Album powstał jako wotum wdzięczności Matce Najświętszej z okazji Roku Jubileuszowego 50 – lecia koronacji Cudownej Ikony w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia „Szamotuł Pani”.

Płyta jest zbiorem pieśni maryjnych, jakie kapłani śpiewali w trakcie nabożeństw różańcowych transmitowanych na żywo w ubiegłym roku. Wierni wraz z duszpasterzami modlili się wówczas o ustanie pandemii. To wtedy narodził się pomysł utrwalenia pieśni w formie albumu, który mógłby być dostępny dla wszystkich zainteresowanych osób.

– Od dłuższego czasu przeżywamy trudne chwile w związku z istniejącą pandemią. Zadajemy sobie wiele pytań o sens ludzkich dramatów. Jak zawsze z pomocą przychodzi Bóg, który posyła swojego Syna za pośrednictwem Maryi, Matki Pocieszenia – wskazuje ks. Mariusz Marciniak, probosz parafii pw. Matki Bożej Pocieszenia i św. Stanisława Biskupa w Szamotułach.
Płyta jest także prośbą, aby Matka Boża stała się lekarstwem na chorobę współczesnego człowieka – brak miłości i nadziei.
– „Chcemy żyć w prawdzie, wierze i miłości, chcemy stworzyć w Bożym świecie wspólny dom…” – niech słowa tej piosenki staną się sensem życia każdego z nas. Pozwólmy by Maryja „zawirusowała” nas swoją miłością do Jezusa – podkreśla ks. kanonik.

Twórcy projektu:
ks. Mariusz Marciniak – śpiew
Katarzyna Czarnecka – śpiew
ks. Tomasz Łukaszewski – gitara
Maciej Czarnecki – gitara
Sebastian Zapalski – gitara basowa
ks. Radosław Ślendak – instrumenty klawiszowe
Mariusz Danielewicz – perkusja
Dominik Szeszko – klarnet i saksofon

Tracklista:
1. Maryjo, Matko mojego…
2. O Królowo
3. Matko Miłosierdzia
4. Pieśń jedności
5. Wspaniała Matko
6. Miriam
7. Dobra Matko
8. Maryjo, śliczna Pani
9. Powierz się Matce