Płyta tygodnia: TGD – Twoje imię

Wykonawca: TGD
Tytuł: Twoje imię

TGD (Trzecia Godzina Dnia) to jeden z najbardziej znanych i najdłużej działających zespołów w Polsce wykonujących muzykę z chrześcijańskim przesłaniem.

„Twoje imię” to wyjątkowy zbiór kompozycji, które w ostatnich latach śpiewane były przez znanych muzyków chrześcijańskich na całym świecie. Wśród nich znalazło się aż 10 hitów muzyki gospel i worship takich jak „Hosanna” Kirka Franklina czy „Mighty To Save” australijskiej grupy Hillsong, oczywiście przetłumaczonych na język polski.

Oprócz energicznych i melodyjnych coverów, zespół TGD prezentuje na płycie zupełnie nowe autorskie utwory, których teksty i dźwięki dotkną niejednego serca. Płyta jest bardzo radosna, buduje ducha oraz dodaje nadziei, tak potrzebnej w dzisiejszych czasach.
– Mówimy o sobie chór pop-gospelowy, ponieważ tworzymy muzykę bardzo różnorodną stylistycznie, ale zawsze opartą na treści Bożego Słowa. Kilkunastu osobom z chóru towarzyszy grający na żywo zespół instrumentalny, a do naszych projektów często zapraszamy zaprzyjaźnionych gości-solistów – wskazuje Piotr Nazaruk, dyrygent i szef artystyczny zespołu. Gościnnie na krążku „Twoje imię” występują: Marika, Kasia Kurzawska, Kolah oraz Mate.O.

Część materiału została zarejestrowana live podczas trasy koncertowej TGD.

Tracklista:

1. Jeden
2. Śpiewaj nową pieśń
3. Imię
4. Hosanna
5. Wołam Cię Jezu
6. Jeszcze raz
7. Na zawsze
8. Lawina Łaski
9. Zbawiciel
10. Zmartwychwstały
11. W to wierzę (Credo)
12. Wznoszę Alleluja