Płyta Tygodnia: TGD – Twoje Imię

Wykonawca: TGD
Tytuł: Twoje Imię

TGD (Trzecia Godzina Dnia) to jeden z najbardziej znanych i najdłużej działających zespołów w Polsce wykonujących muzykę z chrześcijańskim przesłaniem.

Płyta „Twoje imię” to zbiór kompozycji, które w ostatnich latach śpiewane były przez znanych muzyków chrześcijańskich na całym świecie. Oprócz energicznych i melodyjnych coverów, na krążku zespół prezentuje zupełnie nowe autorskie utwory, których teksty i dźwięki dotykają niejednego serca.

– Mówimy o sobie chór pop-gospelowy, ponieważ tworzymy muzykę bardzo różnorodną stylistycznie, ale zawsze opartą na treści Bożego Słowa. Kilkunastu osobom z chóru towarzyszy grający na żywo zespół instrumentalny, a do naszych projektów często zapraszamy zaprzyjaźnionych gości-solistów – wskazuje Piotr Nazaruk, dyrygent i szef artystyczny zespołu.

Gościnnie na krążku „Twoje imię” występują: Marika, Kasia Kurzawska, Kolah oraz Mate.O. Część materiału została zarejestrowana live podczas trasy koncertowej zespołu.

TGD to nie tylko zespół muzyczny ale też wspólnota, dosyć wyjątkowa, ponieważ tworzą ją ludzie reprezentujący różne wyznania chrześcijańskie. Koncerty grupy są nie tyle formą prezentacji artystycznej co „ubraną w dźwięki” modlitwą.

Tracklista:

1. Jeden
2. Śpiewaj nową pieśń
3. Imię
4. Hosanna
5. Wołam Cię Jezu
6. Jeszcze raz
7. Na zawsze
8. Lawina Łaski
9. Zbawiciel
10. Zmartwychwstały
11. W to wierzę (Credo)
12. Wznoszę Alleluja