Płyta Tygodnia: Stanisława Celińska – Przytul

Wykonawca: Stanisława Celińska
Tytuł: Przytul

„Przytul” to najnowsza płyta niepowtarzalnej Stanisławy Celińskiej, która kontynuuje swoją wielką kreację wyjątkowej pieśniarki, potrafiącej swoim talentem zjednać sobie słuchaczy niezależnie od wieku. Te emocjonalne przesłanie odzwierciedlone w cudownych słowach i wspaniałym zestawieniu nut, daje nam wytchnienie i skłania do zadumy.

Aktorkę, po wydaniu albumu „Atramentowa” (status podwójnej platyny), okrzyknięto polską Cesarią Evorą. Kochana przez wszystkich Artystka – tak jak kiedyś Cesaria – potrafi ująć publiczność swoją charyzmą i głosem, jednocześnie budząc w słuchaczach wielką miłość do życia.
– Daję Państwu płytę płynącą z głębi serca, z chęci pocieszenia i przytulenia każdego z Was. Wiem, jak to przytulenie jest potrzebne, ile znaczy ciepłe spojrzenie, ludzki gest. Żyjemy w czasach rozprzestrzeniającej się agresji. Tak bardzo teraz potrzebujemy miłości. Nie bójmy się okazywać jej ludziom, całemu światu. Nie wstydźmy się prosić o tę miłość i nie wstydźmy się wypowiadać tego magicznego słowa: „przytul” – wskazuje Artystka.

12 utworów, które znalazły się na płycie, to w pełni autorski materiał. Wszystkie teksty wyszły spod pióra Stanisławy Celińskiej, a za kompozycje, aranżacje i produkcję odpowiedzialny jest Maciej Muraszko. Gościem specjalnym jest aktor młodego pokolenia – Jakub Szlachetka.

Artystce towarzyszą wybitni muzycy:
Wojciech Olszewski – fortepian, organy Hammonda
Patryk Sikora – fortepian
Kuba Frydrych – gitary: klasyczna, akustyczna, elektryczna, mandolina
Krzysztof Samela – kontrabas, gitara basowa
Julia Muraszko – skrzypce
Tomasz Lisiecki – wiolonczela
Paweł Pełczyński – saksofon barytonowy, sopranowy, tenorowy, flet
Janusz Muraszko – akordeon
Maciej Muraszko – instrumenty klawiszowe, instrumenty perkusyjne, perkusja

Tracklista:

1. Daleko stąd
2. Porozmawiajmy
3. Miłość siłę ma
4. Przytul
5. Marzenia
6. Z Tobą…
7. Sen
8. Muzyko
9. Siostry
10. Gwiazdy patrzą feat. Jakub Szlachetka
11. Kołysanka dla Oksanki
12. Jestem