Płyta tygodnia: Sound’n’Grace – Początek

Wykonawca: Sound’n’Grace
Tytuł: Początek

Chór Sound’n’Grace powstał w 2005 roku w Warszawie z inicjatywy Anny Żaczek-Biderman i Kamila Mokrzyckiego. W czerwcu 2015 roku premierę miał debiutancki album studyjny grupy, zatytułowany „Atom”. W listopadzie 2017 roku premierę miał drugi album studyjny chóru, zatytułowany „Życzenia”.

Teraz nadszedł czas na kolejny album, otwierający nowy rozdział w karierze zespołu – dojrzalszy, pełniejszy, z jasno wyznaczonym celem. Nie bez powodu nowy album nosi tytuł „Początek”.

– Cały czas olbrzymią frajdę sprawia nam śpiewanie, a nawet w ostatnim czasie, kiedy cała nasza trasa została odwołana i spotkaliśmy się po kilku miesiącach, przed drzwiami studio poczuliśmy się dziwnie i zastanawialiśmy się czy potrafimy coś zaśpiewać razem po takiej przerwie – zdradza Anna Żaczek-Biderman.
– Okazało się, że jest to jak jazda na rowerze i bardzo szybko sobie uświadomiliśmy, że za tym tęsknimy bardziej niż nam się wydawało – dodaje.

„Początek” to piętnaście pełnych radości utworów, które są opowieścią o nadziei i próbie rozpoczęcia wszystkiego na nowo. Idealnych na trudne czasy…

– Tytuł nasunął się nam dość naturalnie, gdy kompletowaliśmy materiał na ten krążek. Ostatni rok to dla wszystkich szereg zmian, nowa rzeczywistość, dużo emocji. Płyta powstawała w innym trybie, niż się spodziewaliśmy, najpierw dużo pracy zdalnej, w końcu spotkanie w studio, a mimo to czujemy, że jest taka, jaka miała być. Takim Sound’n’Grace chcemy się z Wami podzielić: wśród kompozycji znajdziecie zarówno dobrze znany energetyczny i pozytywny klimat, ale i kilka oddechów, refleksji. Zaczynamy od początku i zapraszamy Was do wspólnej podróży wśród dźwięków, które grają nam w środku – wskazują członkowie grupy.

Tracklista:
1. Bliżej
2. Fale
3. Na szczyt
4. Piękne i tak
5. Wolni
6. Wehikuł
7. Nasz ślad feat. Kamil Bednarek
8. Na luzie
9. Sedno
10. Bawimy się do końca
11. W ogniu
12. Podnoszę głowę
13. Skrzydła
14. Bo mi się chce feat. Wojtek Makowski
15. Cut Through feat. Josef Hedinger