PŁYTA TYGODNIA: Smooth Gentelmen – New

smooth gentlemen new

Wykonawca: Smooth Gentlemen
Tytuł: New

Po wielu latach współpracy z rodzimym zespołem Boogie Boys oraz udziale w dziesiątkach zdarzeń muzycznych z udziałem polskich, europejskich i amerykańskich artystów, Bartłomiej Szopiński otworzył nowy rozdział w swoim muzycznym życiu i stworzył projekt/platformę muzyczną „Smooth Gentlemen”
24 maja ukazał się album pod tytułem „New”.

Obok Bartłomieja Szopińskiego (vocal, organy Hammonda, fortepiany) w nagraniach usłyszymy Piotra Bienkiewicza (gitara) oraz Miłosza Szulkowskiego (perkusja).

Ich muzyka jest połączeniem soulu i bluesa z domieszką jazzu, boogie – i co ważne – zanurzona jest w tradycyjnym brzmieniu amerykańskiej muzyki rozrywkowej XX wieku.

Czasami łagodne, czasami wybuchowe, ale zawsze energetycznie zagrane utwory, zabarwione ciekawymi chórkami zaśpiewanymi przez amerykańskich gości, tworzą materiał, który brzmi bardzo różnorodnie, amerykańsko. Jest to zabiegiem celowym i zgadza się z zamiłowaniem kompozytora do tego kraju i jego muzycznych korzeni.

Album Smooth Gentlemen oprócz rynku polskiego zostanie także wydany na rynku amerykańskim.

Płyta została zarejestrowana w Polsce (RecPublica Studios) oraz w „Wolf Sound Studios” (Fresno, California, USA). Producentem albumu jest kalifornijski wokalista i harmonijkarz, John Clifton.

Tracklista:

 1. If You want to know
 2. Give it to the people
 3. No one loves like me
 4. Fake love
 5. Hollywood fast (utwór instrumentalny)
 6. Traveling bag
 7. Walking Jam (utwór instrumentalny)
 8. Speed up shuffle (utwór instrumentalny)
 9. Andrea
 10. Slow down (for a minute) (utwór instrumentalny)
 11. Tylko my