Płyta Tygodnia: Sezon na Czereśnie – Pana Chwal

Wykonawca: Sezon na Czereśnie
Tytuł: Pana chwal

9 czerwca ukazał się debiutancki krążek zespołu Sezon na Czereśnie – „Pana chwal”. Płyta zabiera nas w żywiołowe i radosne uwielbienie Boga.
– To ogromnie emocjonujące przeżycie, marzenie, które kiedyś wydawało się odległe i nierealne, stało się rzeczywistością. To rezultat wielu godzin pracy, pasji i oddania włożonego w tworzenie muzyki i duma, że podołaliśmy. Dla mnie przede wszystkim wzruszająca jest sama idea naszej płyty – przekazując te treści chcemy szerzyć Ewangelię i to jest piękne – wskazuje Karolina Planeta, wokalistka.

Zespół przez ostatnie lata zdobył dwie prestiżowe nagrody: w 2021 roku I miejsce na XXVIII Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej HOSANNA FESTIVAL oraz w 2022 roku tytuł Debiutu 2022 podczas 11. Festiwalu Chrześcijańskie Granie. 8 czerwca zespół zaprezentował kilka utworów z nowej płyty na Festiwalu „Bądź jak Jezus”.
– Dla mnie to nie tylko produkt, a cel długiej drogi. Spełnione marzenie. Płyta to ogrom emocji – po horyzont radości, ale także morze wylanych łez. Produkcja „Pana chwal”, to najbardziej twórczy okres mojego życia. Płyta oprócz części artystycznej niesie ze sobą niesamowity bagaż doświadczeń „managerskich” – dodaje Karolina Kotra, skrzypce.

Nazwa zespołu nawiązuje do wiosenno-letnich miesięcy, w których zespół stawiał swoje pierwsze muzyczne kroki. Sezon na czereśnie to taki czas, gdzie wszystko wydaje się być piękniejsze. Drzewa zaczynają kwitnąć, trawa staje się bardziej zielona, docierają do nas pierwsze ciepłe promienie słońca. To wszystko sprawia, że zaczynamy mieć więcej energii do działania, stajemy się szczęśliwi.
– Zamykamy kolejny etap, kolejny milestone w naszej misji niesienia Boga i radości jaką nam daje – wydajemy pierwszy album. Cieszę się że mogłem uczestniczyć w procesie powstawania tej płyty – wiele się nauczyłem. Dołączając do zespołu, nie spodziewałem się, że czeka mnie tyle pracy, tyle pięknych chwil, tyle wspomnień, tyle dobrych ludzi. Nie spodziewałem się, że czereśnie staną się tak dużą częścią mnie – podkreśla Mateusz Jarosz, gitarzysta.

Krążek dostępny jest w sprzedaży na stronie zespołu www.sezonnaczeresnie.pl oraz w wybranych sklepach. Ponadto płyta znajduje się w większości serwisów muzycznych: Spotify, Tidal, Apple Music, Deezer itp.

TRASA KONCERTOWA „PANA CHWAL TOUR”
Jest to kolejne marzenie na jakie artysta czeka w swoim życiu. To okazja do podróżowania i spotkania się z różnymi publicznościami w przeróżnych miejscach. Możliwość podzielenia się swoją twórczością z fanami, ale i też nawiązywanie nowych znajomości w przeróżnych kątach Polski.

17 czerwca – Pysznica – I Festiwal Muzyki Katolickiej
30 czerwca – Pliszczyn – Sercańskie Dni Młodych
18 lipca – Wołczyn – Spotkanie Młodych
27 sierpnia – Rymanów Zdrój – W Hołdzie Prześladowanym Chrześcijanom

Płyta Tygodnia w Radiu Niepokalanów codziennie o godz. 8 i 17 ♪♪♪

Tracklista:

1. Do Ducha Świętego
2. Pana chwal
3. Siedem dusz
4. W imię Twe
5. Woda i krew
6. Modlitwa
7. Spotkajmy się u źródła
8. Wyalienowany
9. Psalm błogosławieństwa
10. Nasze imiona