Płyta Tygodnia: Plateau – Przesilenie

Wykonawca: Plateau
Tytuł: Przesilenie

Każdy album PLATEAU to oddzielna opowieść… i podobnie jest z ich siódmą płytą. Znalazło się na niej dziesięć utworów opisujących momenty przesilenia, obecne w życiu każdego człowieka, „kiedy coś się kończy, ale… zarazem coś nowego się zaczyna”. Dlatego oprócz pięknych i melancholijnych ballad, na płycie znajdziemy także radosne i pełne optymizmu utwory, które wspólnie tworzą tytułowy czas „przesilenia”.

Pierwszym singlem promującym album był utwór „I co się patrzysz”. W warstwie muzycznej to nowocześnie oraz szlachetnie wyprodukowane i zapadające w pamięć melodie, które są oprawą dla poetyckich tekstów Michała Szulima. „Przesilenie” to płyta w pełni autorska, za wyjątkiem piosenki „Kocham Cię, kimkolwiek jesteś”, którą skomponował specjalnie dla zespołu genialny gitarzysta i kompozytor – twórca Maanamu, Marek Jackowski.

Zespół PLATEAU od ponad 20. lat łączy poetyckie teksty z melodyjną muzyką. Są autorami m.in. albumu „Projekt Grechuta”, który zapewnił im ogólnopolski rozgłos. Mają na koncie przeboje takie jak:Niebezpiecznie piękny świt” czy „Nic nie pachnie jak Ty (duet z Renatą Przemyk).

Płyta Tygodnia w Radiu Niepokalanów codziennie o godz. 8 i 17 ♪♪♪