Płyta Tygodnia: Pat Metheny – From This Place

Wykonawca: Pat Metheny 

Tytuł: From This Place 

Właśnie ukazał się nowy album Pata Metheny’ego – From This Place„. 

Na płytę trafiło 10 kompozycji Metheny’ego, któremu podczas sesji towarzyszyli: perkusista Antonio Sanchez, malezyjsko-australijska basistka Linda May Han Oh, brytyjski pianista Gwilym Simcock oraz Hollywood Studio Symphony dyrygowana przez Joela McNeelya. 

„From This Place” to jedna z tych płyt, które chciałem zrobić przez całe życie – zapewnia Pat Metheny. – To rodzaj muzycznej kulminacji, z szerokim wachlarzem muzycznych ekspresji, które zawsze mnie interesowały. Wszystko zebrane na jednym wielkim płótnie, zrealizowane dzięki znakomitej komunikacji, którą można mieć tylko z muzykami, z którymi spędziło się setki nocy podczas wspólnego grania – tłumaczy.

W ciągu ponad 30 lat, gitarzysta Pat Metheny odszedł od jazzowego mainstreamu, poszerzając muzyczne horyzonty i zacierając granice pomiędzy muzycznymi stylami. Wśród jego licznych sukcesów należy wymienić 20 statuetek Grammy w 12 różnych kategoriach. Jest również jedynym liderem zespołu, który zdobył nagrody Grammy za 7 kolejnych wydawnictw z rzędu. Na koncie ma również tworzenie muzyki do hollywoodzkich filmów.

Artysta w ramach trasy koncertowej zawita do Polski:

2 czerwca zagra we Wrocławiu, 

3.06 w Bydgoszczy,

4.06 w Sopocie,

6.06 w Warszawie,

a 8.06 w Bielsku-Białej. 

 

Tracklista:

1. America Undefined 

2. Wide and Far 

3. You Are 

4. Same River 

5. Pathmaker 

6. The Past in Us 

7. Everything Explained 

8. From This Place 

9. Sixty-Six 

10. Love May Take Awhile