Płyta Tygodnia: Nula Stankiewicz – Śpiewam

Wykonawca: Nula Stankiewicz
Tytuł: Śpiewam

Nula Stankiewicz prezentuje płytę z piosenkami Janusza Strobla. Na krążku „Śpiewam” znajduje się 14 utworów – nowych, ale także „odkurzonych”, jak również takich, które nigdy nie doczekały się nagrań studyjnych. Piosenki do których teksty napisali: Magda Czapińska, Jonasz Kofta, Urszula Kozioł, Grażyna Orlińska, Andrzej Poniedzielski i Jan Wołek. Całość zamknięta w subtelnych, klimatycznych aranżacjach, które z pewnością trafią w gusta szerokiej publiczności i rzucą nowe światło na utwory kanonu polskiej piosenki.

– Minęły cztery lata od ukazania się mojej ostatniej płyty z piosenkami Agnieszki Osieckiej. W jakim miejscu dziś jestem? W jakim miejscu jest świat? Dokąd zmierzamy i czego się w tej wędrówce uczymy? Wśród wielu niejednoznacznych odpowiedzi ulgę przynosi istnienie takich piosenek, jak te, które śpiewam na tej płycie. Piosenki mądre, nie przemądrzałe. Proste, nie prostackie. Ważne, choć nie nachalne. Zostałam tymi piosenkami obdarowana i dziś obdarowuję nimi Was. Weźcie, jeśli chcecie, w dowolnej ilości – zaprasza piosenkarka.
Album to połączenie współczesnych aranżacji, wybitnego instrumentarium i wartościowych tekstów z ujmującym wokalem Nuli Stankiewicz, a zarazem kolejne podsumowanie części dorobku Janusza Strobla.

W nagraniach udział wzięli wybitni instrumentaliści:
Janusz Strobel – gitara klasyczna
Klaudiusz Baran – bandoneon
Piotr Baron – saksofon tenorowy i sopranowy
Mariusz „Fazi” Mielczarek – saksofon altowy
Jerzy Małek – trąbka
Jacek Urbaniak – flet
Paweł Pańta – kontrabas
Sebastian Frankiewicz – perkusja, instrumenty perkusyjne
Polish Soloist Quartet w składzie: Sebastian Czaja – I skrzypce, Celina Kotz – II skrzypce, Anna Krzyżak – altówka, Jan Lewandowski – wiolonczela.

Tracklista:

1. Dzień dobry dniu
2. Tango z cieniem
3. Coś nie tak
4. Więc jak?
5. Czas przyszły niedokonany
6. Scherzo
7. Kujawiaczek pokorny
8. Nic nie jesteś winien
9. W środku ważnych dat
10. Dziewczyna motocyklisty
11. Babodziady
12. W moim magicznym domku
13. Ptaki smutku
14. Śpiewam, śpiewam