Płyta Tygodnia: Monika Dziurlikowska – Wreszcie Jesteś

Wykonawca: Monika Dziurlikowska

Tytuł: Wreszcie Jesteś 

2 października 2020 roku w Wydawnictwie Muzycznym Soliton ukazała się płyta Moniki Dziurlikowskiej -„Wreszcie Jesteś”. To drugi album artystki, po „Moja Latarnia” z 2006 roku. 

„Wreszcie Jesteś” to opowieść o Nadziei, która wraz z Wiarą trwają w Miłości. Ona, nawet przez chwilę nie traci wiary, że Miły jej wróci, choć chwila ta wciąż się ociąga. Oblubienica wygląda swojego Oblubieńca…

W narracje tę doskonale wpisują się teksty polskich poetów (Leopold Staff, Beata Obertyńska, Józef Wittlin oraz Maria Pawlikowska-Jasnorzewska), do których Monika Dziurlikowska skomponowała muzykę.  Całość dopełnia kilka tekstów własnych artystki, napisanych wspólnie z jej mężem. 

Muzyka miejscami nawiązuje do tradycji ludowej, choć wyraźnie słychać w niej również piękne nuty jazzowe, a to za sprawą wspaniałych wykonawców:

Joachima Mencla (producenta muzycznego) – fortepian lira, 

Andrzeja Święsa – gitara basowa, 

Kamila Cudzicha – perkusja, 

Witka Górala i Tomasza Grzybowskiego – gitary. 

Monika Dziurlikowska – waltornistka, kompozytorka, autorka tekstów, piosenkarka, żona jednego męża, matka trójki dzieci: Nikodema, Melanii, Feliksa; jednocześnie ich nauczycielka w systemie edukacji domowej.

Tracklista:

1. 4 gruszki
2. Hymn pogody ducha
3. Cienie na piasku IV, VI
4. Cienie na piasku VIII
5. Kujawiak
6. Śpijże już, syneczku
7. Twój pacierz
8. Kto szuka Cię
9. Zmierzch
10. Zanurzcie mnie w Niego
11. Kiedyś
12. Kiedyś – ballada
13. Wreszcie Jesteś