Płyta Tygodnia: Michał Niemiec – Przez Serce do Serca

Wykonawca: Michał Niemiec

Tytuł: Przez Serce do Serca

Płyta ukazała się pod patronatem Radia Niepokalanów.

W tym tygodniu na Błękitnej Fali przedstawiamy nowy album Michała Niemca – krakowskiego katechety, muzykoterapeuty i organisty. Jest to płyta z modlitwami skierowanymi do Boga przez pośrednictwo Najświętszej Maryi Panny. Myślą przewodnią albumu są słowa św. Maksymiliana Marii Kolbego: „Przez Maryję idzie się do Jezusa i właśnie ta droga jest najpiękniejsza, najmilsza i najpełniejsza. Powierzywszy się Sercu Matki, takiej Matki, dochodzi się do Serca Syna”. 

Płyta „Przez Serce do Serca” powstała w kolejną rocznicę objawień Matki Bożej Fatimskiej oraz w 100. rocznicę kanonizacji św. Małgorzaty Marii Alacoque.

Płyta to swego rodzaju muzyczne zaufanie Maryi i Sercu Jezusa. W tym roku wypada 100. rocznica objawień św. Małgorzaty Marii Alacoque, która przekazała nam 12 obietnic Chrystusa. Myślę, że przynoszą one duże ukojenie w obecnych bardzo trudnych i często napawających nas lękiem okolicznościach życia codziennego – podkreśla autor albumu.

Autorami tekstów utworów są czciciele Maryi i Serca Jezusa, a wykonuje je sam kompozytor. Na potrzeby krążka powstał też autorski obraz Marzeny Wasilewskiej pt.: „Matka otwartego Serca”, którego zdjęcie jest okładką całego albumu.

Michał Niemiec to krakowski katecheta, organista i muzykoterapeuta. W 2016 roku wydał płytę z muzyką ewangelizacyjną: „Kerygmat Miłosiernego, czyli.. daj się pokochać!”. W 2017 roku wydawnictwo Salwator wydało jego książkę wraz z płytą: „Gorzkie żale. Tekst, muzyka i emocje”, a w 2018 roku album „Nieziemscy”.
Więcej informacji na stronie autora: http://niemiecmichal.pl/przez-serce-do-serca/

Patronat honorowy nad płytą objęli: Konferencja Episkopatu Polski, Abp Marek Jędraszewski Metropolita Krakowski oraz Kardynał Stanisław Dziwisz, a także Zakon Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny (ss. Wizytki), Warszawska Prowincja Karmelitów Bosych oraz Zgromadzenie Księży Misjonarzy Saletynów.

Tracklista:

1. Intro

2. Jesteś moim uciszeniem 

3. Ukryj mnie, Matko 

4. Akt oddania się Niepokalanej 

5. Niepokalana 

6. Królowo Rodzin 

7. Maryjo, Matko Płacząca 

8. Matko Bolesna 

9. Modlitwa pod Krzyżem 

10. Matko Bożego Ciała 

11. Litania do MB Gietrzwałdzkiej 

12. Litania pokory 

13. Odnaleźć wszystko 

14. Serce upragnione 

15. Wielbię Cię i kocham 

16. Całe moje pragnienie