Płyta Tygodnia: Michał Bajor – Kolor Cafe. Przeboje włoskie i francuskie

Wykonawca: Michał Bajor        

Tytuł: Kolor Cafe. Przeboje włoskie i francuskie

Miłośnicy talentu Michała Bajora oraz sympatycy włoskich i francuskich utworów przeżyją w tym tygodniu wspaniałą muzyczną ucztę. Na Błękitnej Fali powracamy do płyty „Kolor Cafe. Przeboje włoskie i francuskie”, która premierę miała jesienią 2019.  

Artysta postanowił przemieszać swoje muzyczne włosko-francuskie fascynacje i z kilkuset piosenek wybrał osiemnaście. Fundamentem „Kolor Cafe” jest piętnaście premierowo nagranych perełek, które przed laty wykonywali m.in.: Dalida, Salvatore Adamo, Marino Marini czy Edith Piaf.  

15 piosenek nagrałem pierwszy raz, jeszcze nigdy ich nie śpiewałem. Dwie są nagrane ponownie z poprzednich bardzo dawnych płyt na prośbę słuchaczy, a jedna jest archiwalna – wskazuje Artysta.

Piosenki znajdujące się na płycie są tłumaczone przez Rafała Dziwisza, ale są też utwory z oryginalnymi tekstami włosko-francuskimi. 

– Cieszę się, że tak wiele piosenek są nowymi tłumaczeniami Rafała Dziwisza. (…) Rzadko się zdarza, żeby ktoś tak genialnie tłumaczył teksty – powiedział Michał Bajor.

Tracklista:

1. Ty i ja
2. Kolor Cafe
3. Bez sił ballada
4. Komedianci
5. Quando, quando
6. Miłość to jest gra
7. Hymn do miłości
8. Ciao mała, jak się masz?
9. Bambino
10. Mambo Italiano
11. Bella Ciao
12. Jak ten śnieg pada
13. Tico tico
14. Z dali
15. Edith (medley)
16. By nie być w życiu sam
17. Moja droga
18. Walc na tysiąc pas