PŁYTA TYGODNIA: Małgorzata Hutek – Psalmy

Wykonawca: Małgorzata Hutek
Tytuł: Psalmy

12 kompozycji Małgorzaty Hutek do tekstów Psalmów zostało zaaranżowanych na głos, fortepian oraz jazzowy kwartet smyczkowy.

Aranżacjami zajął się Nikola Kołodziejczyk – pianista, kompozytor, aranżer dwukrotny zdobywca nagrody Fryderyk. Kwartet smyczkowy to Atom String Quartet- jeden z najbardziej uznanych i cenionych kwartetów jazzowych w Polsce, natomiast na fortepianie zagrał Dominik Wania.

Projekt Psalmów to próba współczesnej interpretacji utworów, które powstały wiele wieków temu. Pod względem muzycznym to połączenie muzyki jazzowej, folkowej oraz improwizowanej. Teksty Psalmów są nośnikiem doświadczenia człowieka, jego historii, zmagań, zwycięstw i porażek, wątpliwości i wiary.

Przemieniają życie. Składają się na historię o każdym z nas. Mówią o naszych radościach, bólu, żalu, wybaczeniu, samotności, wołaniu i słuchaniu. O tym, co nas cieszy, ale też o tym, co jest dla nas trudne – tłumaczy Małgorzata Hutek – Są to słowa człowieka, który wierzy, że nie jest sam na tym świecie, który ufa, że wszystko, co dzieje się w jego życiu, ma sens – dodaje artystka.

TRACKLISTA:

 1. Ufam Tobie – Psalm 131
 2. Powierz Panu Swoją Drogę – Psalm 37
 3. Pan Ze Mną Jest – Psalm 118
 4. Złożyłem W Panu Całą Nadzieję – Psalm 40
 5. Boże, Mój Boże Szukam Ciebie – Psalm 63
 6. Jak Łania Pragnie Wody Ze Strumieni – Psalm 42
 7. Jak Przedziwne Jest Imię Twe – Psalm 8
 8. Panie Głośno Wołam – Psalm 142
 9. Pan Światłem I Zbawieniem Mym – Psalm 27
 10. Ty Panie Znasz Mnie – Psalm 139
 11. Pan Jest Pasterzem Mym – Psalm 23
 12. Chwal Duszo Moja Pana – Psalm 146