Płyta Tygodnia: Małe TGD – Dzień Dziecka

Płyta Tygodnia 23/2024 ( 3 – 9 czerwca )
Wykonawca: Małe TGD
Tytuł: Dzień Dziecka

„Dzień dziecka” to już czwarta płyta nagrana przez najbardziej znany zespół dziecięcy na polskiej scenie muzycznej. Grupa znana z takich przebojów jak „Góry do góry” (wyświetlone na YouTube ponad 100 mln razy), „Bohater” czy „Siema”, pojawia się z nowym materiałem, aby zachwycić nim wszystkich słuchaczy – od najmłodszych po najstarszych.

Płyta opowiada przede wszystkim o relacjach między najbliższymi. Piosenki poświęcone są konkretnym członkom rodziny, wypuszczone z okazji dni: dziecka, mamy, taty, babci i dziadka. Na albumie dominują piosenki skoczne i pełne poczucia humoru, ale nie brakuje w nim wzruszających momentów. Całość ma bardzo nowoczesny charakter, jednak niektóre fragmenty wyraźnie nawiązują do brzmień lat osiemdziesiątych – to ukłon w stronę rodziców i dziadków, o których przecież opowiada część utworów.

Muzyka i teksty zostały napisane przez Piotra Nazaruka i Monikę Wydrzyńską, którzy czuwali także nad całą stroną artystyczną projektu. Nowy repertuar można usłyszeć nie tylko w wersji płytowej, lecz także na żywo, podczas licznych koncertów w całej Polsce. Każdy z nich będzie wyjątkowym widowiskiem muzycznym, co w wykonaniu zespołu dziecięcego stanowi ewenement na skalę Polski. Z pewnością będą
to niezapomniane wrażenia dla każdego odbiorcy!

Płyta Tygodnia w Radiu Niepokalanów codziennie o godz. 8 i 17 ♪♪♪