Płyta Tygodnia: Maja Sowińska – Bojaźń/Pośród róż

Wykonawca: Maja Sowińska  

Tytuł: Bojaźń/Pośród róż

 
W tym tygodniu na Błękitnej Fali prezentujemy utwory z pierwszej płyty Mai Sowińskiej pt. „Bojaźń/Pośród róż”. 

Każda z tych pieśni jest dla mnie podróżą, z której nigdy nie wraca się takim samym. Wierzę, że żyjemy w czasach, kiedy „mądrość woła na ulicach”. Lecz kto się odważy być mądrym? Początkiem mądrości jest bojaźń Pańska. Kto zaryzykuje uniżenie – skończy zachwycony. Hebrajskie słowo „bojaźń” oznacza bowiem także ekstatyczny zachwyt. Bojaźń to czułość względem Niego. I ekstrawagancka miłość. Pośród róż – wskazuje Maja Sowińska.

Płyta powstała dzięki zbiórce przeprowadzonej na portalu zrzutka.pl oraz osobom, które wspierają działalność Fundacji Sowinsky.

Maja Sowińska – żona Krzysia, mama Róży. Z wykształcenia judaistka, z usposobienia artystka. Czci Boga poprzez tworzenie muzyki dla Jego chwały. Komponuje dźwięki i słowa oraz spontaniczne medytacje modlitewne oparte na bazie muzycznej. Dostępne na serwisach streamingowych jak Spotify, Youtube (SOWINSKY) oraz Facebooku. Tworzy także teksty i artykuły o tematyce duchowej. Celem, dla którego żyje i któremu stara się wiernie podporządkowywać wszystko, co robi, jest widzieć Kościół-Oblubienicę przystrojoną i gotową na powtórne przyjście Jezusa. Chce być świadectwem tego, że jest więcej. Nie wyobraża sobie życia bez literatury, architektury modernizmu i goździków.