Płyta tygodnia: Lighthouse Family – Blue Sky In Your Head

Wykonawca: Lighthouse Family
Tytuł: Blue Sky In Your Head

Grupa Lighthouse Family prezentuje pierwszy od 18 lat album „Blue Sky In Your Head” – czwarty album w dorobku zespołu.

Tunde Baiyewu i Paul Tucker (twórcy zespołu) poznali się na Newcastle University w pierwszej połowie lat 90. Ich debiutancki album „Ocean Drive” z 1995 sześciokrotnie pokrył się platyną i przez trzy lata nie znikał z list przebojów. Jego następca – „Postcards From Heaven” z 1997 również osiągnął status sześciokrotnej platyny. Wydany w 2001 „Whatever Gets You Through The Day” ukazał się w momencie, w którym między Tunde i Paulem zaczęło dochodzić do spięć. Zespół udał się na kilkunastoletnią przerwę.

Relacja odżyła w 2010, kiedy muzycy podjęli decyzję o ponownym nagrywaniu pod szyldem Lighthouse Family. Jak wspomina Paul:
– Z jakiegoś powodu, coś wtedy nie zaiskrzyło. Dlatego zamiast tego postanowiliśmy ruszyć w trasę koncertową, by przypomnieć sobie, kim jesteśmy i co robimy.

Chęć wspólnego nagrywania powróciła w 2016 i tym razem Lighthouse Family byli zdeterminowani, by stworzyć pełnowymiarowy album.
– Kiedy Tunde i ja trafiliśmy do studia, popłynęliśmy jak na fali. Nie było żadnych spięć, wszystko wyszło naturalnie. Tak naprawdę mieliśmy tylko jedną kłótnię – ale trwała ona 20 lat! – opowiada Paul.

Zespół świętuje 25-lecie kariery oraz ponad 10 mln sprzedanych płyt.

Tracklista:
1. Blue Sky In Your Head
2. My Salvation
3. Live Again
4. The Long Goodbye
5. Clouds
6. Waterloo Street
7. Put My Heart on You
8. Light On
9. Who’s Gonna Save Me Now?
10. Super 8
11. The Streetlights And The Rain
12. Under Your Wings
13. Immortal