PŁYTA TYGODNIA: La Pallotina – Miłość nad Wisłą

Wykonawca: La Pallotina
Tytuł: Miłość nad Wisłą

„Miłość nad Wisłą” to czwarty studyjny album grupy La Pallotina. Autorem kompozycji i tekstów oraz głównym wykonawcą jest ks. Andrzej Daniewicz. Pozostali współtwórcy to Witek Wilk – perkusista i producent, Dominik Sławiński – basista i wokalista oraz Piotr Szewczenko – gitarzysta. Zespół działa od 2005 roku a jego nazwa pochodzi od św. Wincentego Pallottiego, założyciela Zjednoczenia Apostolstwa Katolickiego.

Ks. Andrzej tłumaczy, że płyta jest odpowiedzią na Boga, który przychodzi w różny sposób. Poprzez człowieka, sakramenty i Słowo. – Przychodzi w różnych miejscach. Przede wszystkim tam, gdzie jesteś – wyjaśnia kapłan i dodaje: – Nieraz wydaje się, że nasze życie jest puste i zabiegane i, że Miłość jest na końcu świata, a Ona jest bardzo blisko.

Określenie, że miłość jest „nad Wisłą” jest akcentem patriotycznym mówiącym o tym, że ojczyzna jest tu, gdzie doświadczasz Miłości – wyjaśnia ks. Andrzej Daniewicz. Dodaje, że płyta to zbiór doświadczeń i świadectw, czasami radosnych, czasami smutnych, niekiedy ulotnych…

TRACKLISTA:

  1. Coś się zmieniło
  2. Miłość nad Wisłą
  3. Drogi Pana
  4. Naprawdę przyjdź
  5. Uśmiechnij się
  6. Re-la-la-mi
  7. Nocny klub
  8. Święta krowa
  9. W Tobie się rozsławię
  10. Nic