Płyta Tygodnia: Kuba Badach – Obecny. Tribute to Andrzej Zaucha

Wykonawca: Kuba Badach
Tytuł: Obecny. Tribute to Andrzej Zaucha

24 września odbyła się premiera reedycji płyty Kuby Badacha pt. „Obecny. Tribute to Andrzej Zaucha” – albumu, który światło dzienne ujrzał w 2009 roku. Pierwotnie, na krążku znalazło się 14 utworów, zaaranżowanych na nowo przez Kubę Badacha i Jacka Piskorza. Edycja specjalna została wzbogacona o 2 bonus tracki: „W złotych kroplach deszczu” – nagrany podczas koncertu w Filharmonii Koszalińskiej oraz „Czarny Ali Baba” – nagrany podczas koncertu w Filharmonii Częstochowskiej. Ponadczasowe utwory w hołdzie znakomitemu artyście, zostały poddane procesowi remasteringu dźwięku oraz wydane w nowej szacie graficznej. Okładkę albumu zaprojektował Andrzej Pągowski.
Reedycja płyty pojawiła się z okazji trzydziestej rocznicy tragicznej śmierci Andrzeja Zauchy.
– Gdy nagrywaliśmy ten album w 2009 roku, do głowy mi nie przyszło, że w 2021 roku nadal będziemy grali koncerty z tym repertuarem. A Wy, najdrożsi Słuchacze, wciąż będziecie chcieli się z nami spotykać – mówi Kuba Badach. – Piosenki Andrzeja Zauchy okazały się być najtrwalszym pomostem międzypokoleniowym. Dziękuję wszystkim Państwu, którzy w ciągu tych 12 lat znaleźli chęć, by się wybrać na nasz koncert i na nowo przeżywać tę muzyczną przygodę. Dziękuję też wszystkim wspaniałym muzykom, z którymi w każdej minucie wspólnie spędzonej na scenie, miałem zaszczyt i ogromną frajdę odkrywać w tych utworach wciąż coś świeżego i zaskakującego – podkreśla wokalista.

Kuba Badach – wokalista, kompozytor, producent. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach. Współpracował m.in.: z Ewą Bem, Kayah, Mieczysławem Szcześniakiem czy Andrzejem Zauchą, który zaprosił go jako bardzo młodego artystę do nagrania chórków w kilku piosenkach na swojej płycie. Współtwórca zespołów: The Globetrotters i Poluzjanci.

Tracklista:

1. Co jest modne
2. Dzień dobry, Mr. Blues
3. Masz przewrócone w głowie
4. Leniwy diabeł
5. Zakochani staruszkowie
6. C’est la vie
7. Wymyśliłem Ciebie
8. Bądź moim natchnieniem
9. Jak na lotni
10. Byłaś serca biciem
11. Bezsenność we dwoje
12. Wieczór nad rzeką zdarzeń
13. Myśmy byli sobie pisani
14. Siódmy rok
15. W złotych kroplach deszczu (Live)
16. Czarny Ali Baba (Live)