PŁYTA TYGODNIA: Krzysztof Napiórkowski – Semi Electric

Płyta Tygodnia 15/2018 (09 – 16 kwietnia):

Wykonawca: Krzysztof Napiórkowski
Tytuł: Semi Electric

Premiera nowej płyty Krzysztofa Napiórkowskiego – producenta, instrumentalisty, kompozytora i autora tekstów. Na „Semi Electric” znajdziemy prawie 50 minut muzyki, w większości do tekstów lidera. Pojawią się także trzy zjawiskowe poematy Dylana Thomasa w przekładzie Stanisława Barańczaka, w tym słynny „Do Not Go Gentle Into That Good Night” („Nie wchodź łagodnie do tej dobrej nocy”), a także wiersz Bolesława Leśmiana i tekst Joanny Kondrat.
Jest to pierwsza tak elektryczna płyta tego artysty, która zaskakuje energią, świeżością, pomysłowością i znakomitymi utworami z pogranicza różnych stylistyk i konwencji. Głos lidera dopełnia znakomicie zgrany zespół i perfekcyjna realizacja, zaś cały album jest nagrany w imponujących warunkach akustycznych, świetnie i oryginalnie brzmiący.

Na płycie, oprócz Krzysztofa Napiórkowskiego grającego na elektrycznym pianinie Fender Rhodes i gitarze akustycznej, zagrali także utalentowani muzycy: Kacper Stolarczyk (gitary elektryczne), Mateusz Pliniewicz (skrzypce), Szymon Kamykowski (saksofony), Maciej Magnuski (bas) oraz Daniel Kapustka (perkusja). Goście specjalni płyty to szkoccy muzycy: Claire Campbell (skrzypce), Andre Gibb (skrzypce), Norman Mackay (bandeon)