Płyta Tygodnia: Krzysztof Krawczyk – Horyzont

Wykonawca: Krzysztof Krawczyk

Tytuł: Horyzont

„Horyzont” to najnowszy album Krzysztofa Krawczyka. Płyta pełna cudownych wspomnień – chwil radosnych i smutnych, a także przepełniona nadzieją na dzisiejsze czasy.

Nigdy nad żadną płyta nie pracowaliśmy tak długo i wnikliwie. Zawiera ona 14 piosenek wybranych z 80 propozycji. Będąc na ostatniej prostej swojej drogi artystycznej chcę przekazać co czuję po 55 – letniej ciężkiej pracy, znaczonej potem i łzami, ale też radością, którą był dla mnie kontakt z moją publicznością. Ona była najlepszym moim adwokatem, szczególnie w chwilach trudnych, których nie brakowało.

Krzysztof Krawczyk rozpoczął swoją muzyczną karierę na początku lat 60-tych. Najpierw śpiewał w zespole Trubadurzy, a od roku 1973 występował solowo.

Finiszując w biegu mego życia, nie wypatruję jednak napisu meta. Jako człowiek wierzący wiem, że dla mnie nie ma mety, bo przede mną jest horyzont, w którego stronę zmierzam. Lecz będę walczył do ostatniego dźwięku, chyba, że od publiczności usłyszę: „Panu już dziękujemy”! Albo Bóg mój zaprosi mnie do swego niebiańskiego chóru. Zapewne skieruje mnie do sekcji polskiej, a tam spotkam tak wielu moich przyjaciół  – dodaje.