Płyta tygodnia: Krzysztof Kiljański – Więcej

Płyta Tygodnia 26 / 2018 (25 czerwca – 1 lipca):

Wykonawca: Krzysztof Kiljański
Tytuł: Więcej

Album Krzysztofa Kiljańskiego pt. „Więcej” to przepiękna ścieżka dźwiękowa do życia każdego z nas! Zdarzają się takie albumy, których słuchamy do znudzenia…, które nigdy nie nadchodzi! 10 cudownie melodyjnych kompozycji płynie tutaj rytmicznie pełnymi emocji tekstami niesionymi na klasycznych „żywych” instrumentach: basie, bębnach, fortepianie, gitarach, przede wszystkim akustycznych i organach Hammonda, a wszystkie zapisane na krążku „Więcej” tworzą soundtrack należący do tego kanonu płyt, których nie chce się przestać słuchać!

Album zawiera piosenki, które Krzysztof Kiljański współtworzył ze znakomitym kompozytorem, aranżerem, człowiekiem orkiestrą – Marcinem Kindlą, będącym również producentem płyty. W przypadku dwóch piosenek udało Im się pozyskać do współpracy duet kompozytorów i producentów, jaki stanowią Jud Friedman i Allan Rich. Obaj tworzyli między innymi dla takich artystów jak Whitney Houston, Tina Turner, Rod Stewart, czy Ray Charles.
To słychać i czuć! Jest prosto, dynamicznie, jasno, pięknie i blisko każdego z nas. Nawiązując do filmowego brzmienia tych utworów i parafrazując słynne filmowe określenie „Forresta Gumpa”, że: „życie jest jak pudełko czekoladek”…

Ta płyta jest jak „bombonierka” z piosenkami o przeróżnym nadzieniu, ale wszystkie smakują wyśmienicie więc ciągle chce się „Więcej”!