Płyta Tygodnia: Julia Rosińska – Ciałem, słowem, gestem

Wykonawca: Julia Rosińska

Tytuł: Ciałem, słowem, gestem 

Płyta „Ciałem, słowem, gestem” to pierwszy solowy album Julii Rosińskiej. 

Po bardzo wielu latach działalności artystycznej i wspierania swoim talentem innych artystów, postanowiła nagrać „co jej w duszy gra”. Artystce towarzyszą muzycy, których zna od lat i którym powierzyła swoje muzyczne pomysły – Jacek Piskorz, Krzysztof Szmańda, Michał Kapczuk i „mózg” całego przedsięwzięcia – Grzegorz Kopala. 

Ciałem, słowem, gestem” to płyta o kobietach. O tym czym żyją, z czym się spotykają, czego pragną, co je cieszy i dlaczego czasami cierpią. Kobieta w pełnym kolorycie doświadczeń i życiowych burz – tłumaczy Julia Rosińska.

Teksty na płytę napisali: Piotr Bukartyk, Grzegorz Tomczak, Szymon Mucha i Kajetan Kopala. Na krążku znajdziemy także kilka coverów, które idealnie wpasowały się w smooth jazzowy klimat i charakter płyty.

Julia Rosińska to wokalistka studyjna i estradowa, absolwentka Uniwersytetu Zielonogórskiego, Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Ukończyła Arteterapię na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. 

Jest wykładowcą akademickim m.in.: w Akademii Muzycznej im. Jana Ignacego Paderewskiego w Poznaniu oraz w Wyższej Szkole Zawodowej im. Stanisława Staszica w Pile.

Tracklista:

1. Dobre słowo
2. Ciałem, słowem, gestem
3. Delikatnie jak w filmie
4. Katarzyna
5. Popołudnie w lesie liściastym
6. Twoje oczy, twoje ręce
7. Nie płacz to już koniec
8. Odchodząc
9. Summer
10. Take Up Your Dreams
11. Jeszcze jedna piosenka o miłości
12. Nie stać go było na raj
13. Bo jesteś kobietą
14. Don’t Be Afraid
15. I Just Can’t Stop Loving You