Płyta Tygodnia: Julia i Grzegorz Kopala – Kochamy jak umiemy

Wykonawca: Julia i Grzegorz Kopala
Tytuł: Kochamy jak umiemy

Płyta „Kochamy jak umiemy” zawiera teksty z różnych tomików poezji s. Bożeny Anny Flak ze Zgromadzenia Siόstr Nazaretanek. Poezja jest dla siostry Bożeny czymś tak naturalnym jak kolor włosόw i wciąż ją zaskakuje, gdy ludzie z tego powodu – albo piszącego nadmiernie wynoszą, albo niewiele w nim pojmują. Siostra Bożena opublikowała sześć tomikόw poezji.
Dzięki intuicji muzykόw Julii i Grzegorza Kopala tworzenie projektu, jak przyznaje Poetka, „było odpowiedzialnym, ale i radosnym wyzwaniem”. Płyta jest owocem współpracy ostatnich lat.

Julia i Grzegorz Kopala to małżeństwo od lat związane ze sceną muzyki chrześcijańskiej. W ramach swojej działalności współtworzą od 20 lat Inicjatywę Poznańskich Muzyków „Bogu Jedynemu Chwała”, współtworząc popularne „Wielbienie Boga” oraz „Poznańskie Zaduszki Jazzowe” i rekolekcje „Na fali wielbienia” . Poprzez kompozycje Grzegorza i występy Julii związani są z Chrześcijańskim Teatrem „Droga” im. JPII.
Julia ukończyła Akademię Muzyczną w Katowicach na Wydziale Jazzu oraz Akademię Medyczną w Poznaniu na Wydziale Nauk o Zdrowiu. Jest wykładowcą akademickim, trenerem głosu oraz arteterapeutką.

Grzegorz popularność zyskał dzięki występom w musicalu „Metro” i zespole „Just 5”, z którym nagrał kilka płyt. Jako producent muzyczny współpracował mi.in.: z grupą Stróże Poranka, Pawłem Chustakiem, zespołem Moja Rodzina, a swoim talentem wspomagał produkcje De Mono, Maryli Rodowicz czy Gordona Haskella.

Tracklista:

1. Akt ofiarowania
2. Moje credo
3. Już nie dwoje
4. Babcia
5. Piękno świata
6. Kolęda Jezusowego Opiekuna
7. Poręcze
8. Pójdziemy wcześnie
9. Jest życie
10. Miłosierdzie
11. Wietrzna miłość
12. Przy grobie Jana Pawła II
13. Zdjęcia z Janem Pawłem II
14. Kto zieleń powróci
15. Późna kołysanka
16. Modlitwa o płacz
17. Józefie Świętorodzinny
18. Wołaniem czystym
19. Tylko dzieci
20. Życzenie