Płyta tygodnia: Jowita & Pomoc Duchowa – Powiew wiatru

Wykonawca: Jowita & Pomoc Duchowa
Tytuł: Powiew wiatru

Płyta „Powiew wiatru” to autorski projekt Jowity Hercig. Producentem i aranżerem albumu jest Matan Sumiński, lider i założyciel legendarnego zespołu Pomoc Duchowa, z którym Jowita miała przyjemność kiedyś również śpiewać. Zespół znany jest m.in. z takich produkcji jak „Ballady o nowym życiu” (1993), „Powróćmy” (1998) czy „Uwielbiać Ciebie” (2008).

Płyta „ Powiew wiatru” została wydana w 2021 r. Zawiera jedenaście utworów Jowity i Matana, utrzymanych w akustycznym, balladowym stylu.

Tak o płycie wypowiada się Jowita:
„Po wielu latach wróciłam do tego co daje mi mnóstwo radości – do wyrażania siebie przez muzykę. I tak w sercu zrodził się pomysł nagrania płyty z moimi autorskimi utworami, do których stworzyłam słowa i muzykę. Praca nad krążkiem trwała ok. dwa lata. Był to trudny czas pełen prób i doświadczeń (pandemia, problemy zdrowotne), ale z Bożą pomocą udało się ją skończyć. Zależało mi bardzo żeby to była płyta, która będzie oddawała Bogu chwalę, by skłaniała do refleksji i była ukojeniem dla duszy w tych burzliwych czasach. Dzięki aranżacji Matana, myślę, że cel został osiągnięty. To taka opowieść o życiu, przemijaniu, wierze w Boga, miłości czy rodzinnym domu … Niektórzy twierdzą, że z uwagi na bardzo osobiste teksty jest płytą kobiecą, ale ja sądzę, że słowa moich piosenek są bardzo uniwersalne. Tytuł płyty „Powiew wiatru” powstał w górach i nawiązuje do Ew. Jana 3;8 „Wiatr wieje dokąd chce i szum jego słyszysz, ale nie wiesz skąd przychodzi i dokąd idzie…Tak jest z każdym, kto narodził się z Ducha”.

Współtwórcami płyty, poza Matanem (gitara klasyczna i elektryczna, bas, flety proste, keyboard, instrumenty perkusyjne i śpiew), są również Małgorzata Kaczmarek ( skrzypce), Jarson Reising (gitara akustyczna), a także chórki Katarzyna Nowak i Maja Kawalec. Wiele ciepła i radości wniósł również chórek dziecięcy w składzie: Bruno Kawalec oraz rodzeństwo Samuel i Miriam Sumińscy.

Tracklista:
1. Tobie ufać chcę
2. Powiew wiatru
3. Szukałam Cię
4. Dom
5. Naucz mnie
6. Nadchodzi noc
7. Lustro
8. Psalm 62
9. Yeshua Is My Lord
10. Kadosh Atah
11. Pieśń Paschalna