Płyta Tygodnia: Jedno – Szczęśliwy

Zespół Jedno, to grupa sześciu młodych utalentowanych osób, którzy swoją pasją, muzyką oraz miłością do Boga, pragną docierać do wielu serc niosąc radosne i aktualne przesłanie Ewangelii. Owocem tej pracy jest debiutancka płyta „Szczęśliwy”.

Zespół powstał w 2018 roku i od samego początku związany jest ze środowiskiem chrześcijańskim. Muzycy pochodzą z Tarnowa i Krakowa.

– Muzyka, którą tworzy zespół, czerpie z wielu gatunków: od muzyki pop, przez jazz, reggae aż po hip-hop. Wszystko zaś spina klamra niesienia Dobrej Nowiny. Z radością, bez spiny! – mówi Karol Gut, lider zespołu.

Album „Szczęśliwy” to zbiór 10 unikatowych utworów opowiadających o relacji ze Stwórcą i życiu wiarą. Płynące z niej świadectwo oznajmia wszem i wobec, że relacja z Bogiem to nie dodatek, lecz nieodłączna część naszego życia, prawdziwie dająca nam szczęście. Głównym motywem zespołu jest pszczoła symbolizująca jedność. Do jedności jesteśmy zaproszeni i my bo: „Jak pszczoła i jej rodzina w ulu stanowią jedno, tak abyśmy i my byli JEDNO szczęśliwi w Jezusie.”

Skład zespołu to 6 osób:
Karol Gut – wokal
Jasiek Gąsawski – trąbka, flugelhorn
Jakub Broniewski – gitara elektryczna, gitara akustyczna
Mikołaj Sikora – gitara basowa, kontrabas
Miłosz Bazarnik – instrumenty klawiszowe
Michał Smajdor – perkusja
gościnnie:
Natalia Kawa – chórki
Julia Honkisz – chórki
Jakub Łępa – saksofon
SunDay Quartet
Chór PPT

Zespół na swoim koncie posiada już kilka sukcesów, jak zdobycie Złotego Krążka za wygraną w ogólnopolskim Festiwalu Chrześcijańskie Granie 2021 oraz uczestnictwo w finale Festiwalu Non-stop CCM.

Tracklista:
1. Szczęśliwy
2. Miłosierdzie
3. Różaniec
4. Idźcie
5. Duchu Pocieszycielu
6. Brachidacja
7. Śmieję się
8. Głośno
9. Ukochałeś mnie
10. Matko Boża