Płyta Tygodnia: Jan Paweł II – Abba Pater

Płyta Tygodnia 14/2025 ( 7 – 13 kwietnia)

Wykonawca: Jan Paweł II
Tytuł: Abba Pater

Abba Pater to wyjątkowy album muzyczny wydany w 1999 roku, w którym wykorzystano nagrania głosu papieża Jana Pawła II. Tytuł albumu pochodzi od aramejskiego zwrotu „Abba, Ojcze”, który odnosi się do Boga jako kochającego Ojca.

Płyta łączy fragmenty homilii i modlitw wypowiadanych przez Jana Pawła II z oryginalną muzyką, skomponowaną przez międzynarodowy zespół artystów. Album utrzymany jest w refleksyjnym, medytacyjnym klimacie, a muzyka łączy elementy klasyczne, elektroniczne oraz inspirowane tradycyjnymi pieśniami religijnymi.

Wydawnictwo zostało bardzo dobrze przyjęte, a jego uniwersalne przesłanie o wierze, nadziei i miłości sprawiło, że dotarło do szerokiej publiczności na całym świecie.

Ten projekt muzyczny powstał dla uczczenia oficjalnych obchodów 2000-lecia chrześcijaństwa oraz jubileuszu dwudziestolecia pontyfikatu Jana Pawła II. Jest on pierwszym w historii wydawnictwem muzycznym z udziałem papieża. Powstał przy udziale Radia Watykańskiego i pod patronatem nuncjatur apostolskich w kilku krajach.

Płyta Tygodnia w Radiu Niepokalanów codziennie o godz. 8 i 17 ♪♪♪