Płyta Tygodnia: Halina Mlynkova – Film(l)ove

Wykonawca: Halina Mlynkova
Tytuł: Film(l)ove

Halina Mlynkova wydała piąty solowy album ze swoimi interpretacjami popularnych, polskich utworów filmowych – „FILM(L)OVE”. Pierwszym singlem zapowiadającym wydawnictwo był utwór „Dwa serduszka” dobrze znany z filmu “Zimna wojna”. Na płycie znajdują się również takie klasyki polskiej muzyki filmowej jak „To ostatnia niedziela” Mieczysława Fogga, kultowy utwór „O sobie samym” pierwotnie wykonywany przez Roberta Gawlińskiego, czy „Ruchome piaski” Varius Manx.

Tak mówi Halina Mlynkova o tym albumie: „Która to już droga w moim życiu… Tym razem zabieram Was do świata wyjątkowych polskich utworów, które „gdzieś już kiedyś słyszeliście”. Tak naprawdę to pełne emocji, ludzkich losów i miłości historie zawarte w tekstach. Trochę, jak historia mojego życia, z której wyszedłby niezły film…i to właśnie film jest wspólnym mianownikiem tych opowieści. Moja muzyka ma wiele twarzy. Mam nadzieję, że i to oblicze przemówi do Waszych serc i spotkamy się na zaplanowanej przez nas wyjątkowej trasie koncertowej”

Halina Mlynkova – piosenkarka, autorka tekstów. To z pewnością  wyjątkowa postać na polskim rynku muzycznym, obdarzona przepięknym charakterystycznym wokalem. Pozwala jej to na swobodne flirtowanie z różnymi gatunkami muzycznymi i odnajdowanie się w wielu stylistykach, od pop-rocka, przez brzmienia etniczne.

Tracklista:

1. Dwa serduszka
2. O sobie samym
3. Od nocy do nocy
4. Szukaj mnie
5. Ruchome piaski
6. Jak przygoda to tylko w Warszawie
7. Tři oříšky
8. To ostatnia niedziela
9. Wielka miłość
10. Powtarzalność
11. Zanim stracisz
12. Szkło