Płyta Tygodnia: Gabriela Gąsior & Holy Noiz – Bez Ciebie nie ma mnie

Wykonawca: Gabriela Gąsior & Holy Noiz

Tytuł: Bez Ciebie nie ma mnie

„Bez Ciebie nie ma mnie” to debiutancka płyta gospel Gabrieli Gąsior z zespołem Holy Noiz.

Album zawiera kilkanaście autorskich utworów wokalistki w większości w języku polskim, które nawiązują do treści biblijnych. Reprezentuje nowoczesny nurt gospel, który oscyluje wokół muzyki soul, funky, jazz, rock, r’n’b, reggae, muzyki latyno-amerykańskiej, a także etnicznej. 

W nagraniu płyty udział wzięło ponad 40 muzyków: kilkunastu instrumentalistów (w tym sekcja dęta i kwartet smyczkowy) oraz ponad dwudziestu wokalistów (trzyosobowy chórek, dwa zespoły wokalne w tym wokaliści z Wybrzeża Kości Słoniowej, a także zaproszeni soliści).

– Holy Noiz to miejsce, gdzie realizuje się większa część moich muzycznych pragnień i potrzeb związanych z misją, którą jest dla mnie muzyka gospel. Tutaj mieści się duża część mnie i mojej twórczości – wskazuje Gabriela Gąsior.

Gabriela Gąsior – wokalistka, autorka tekstów i muzyki, instruktor gospel, nauczyciel śpiewu. Absolwentka wokalistyki jazzowej na katowickim Wydziale Jazzu. Muzyką zajmuje się od dziecka. Podróż z gospel rozpoczęła w wieku 14 lat w Przemyskim Chórze Gospel i trwa ona do dziś. Z zespołem Holy Noiz związana jest od wielu lat. 

Koncertowała u boku takich artystów jak: Mieczysław Szcześniak, Zbigniew Wodecki, Ewa Uryga, Marek Bałata czy Junior Robinson.

HolyNoiz – grupa muzyków współpracujących ze sobą od kilkunastu lat. Wspólnie występowali na wielu międzynarodowych festiwalach muzyki gospel, akompaniując takim artystom jak m.in. Beata Bednarz, Natalia Kukulska, Kuba Badach, Anna Szarmach.

Chociaż wywodzą się z różnych gatunków muzycznych, to właśnie w gospel następuje fuzja tych fascynacji i radość ze wspólnego muzykowania.