Płyta Tygodnia: Gabi Gąsior – Niebo

Wykonawca: Gabi Gąsior
Tytuł: Niebo

NIEBO to album zwieńczający projekt muzyczny Gabi i Wojciecha Gąsiorów, o tym samym tytule, który przygotowali wraz z udziałem 22-osobowego zespołu wokalno – instrumentalnego.

Zawiera 15 autorskich utworów, które swoimi treściami inspirują do patrzenia na rzeczywistość przez pryzmat życia wiecznego.
70-minutowa podróż muzyczna prowadzi słuchacza od utworów popowych, poprzez mocniejsze rockowe brzmienia, utwory z elementami muzyki etnicznej, soulowej i jazzowej, aż do klimatycznych ballad.

Cały materiał muzyczny został zarejestrowany na deskach Teatru Ziemi Rybnickiej podczas trzydniowej Live Session w lipcu 2022 roku.
W nagraniach gościnny udział wzięli: raper Arkadio oraz 30-osobowy chór dziecięcy. Inspiracją do powstania projektu stał się fragment 21-go rozdziału Apokalipsy Św. Jana: „I otrze z ich oczu wszelką łzę, a śmierci już odtąd nie będzie. Ani żałoby, ni krzyku, ni trudu już [odtąd] nie będzie, bo pierwsze rzeczy przeminęły.”
– Jest to muzyczna opowieść o tym, że Niebo jest realne i dostępne dla każdego człowieka, zgodnie ze słowami Jezusa „Królestwo Boże jest pośród Was.” 15 utworów, które tworzą projekt, mogą posłużyć jako inspiracje do odnajdywania tego Królestwa w codziennym życiu. Chcemy również, aby przypominały, że Niebo jest stanem przebywania w Bożej obecności, osiągalnym nie tylko po śmierci, ale w pewnym stopniu także już tu na ziemi – mówi Gabi Gąsior.

Album, oprócz płyty zawiera również specjalny gadżet – „Mój kawałek Nieba” z biblijnym cytatem. Jest to błękitne szkiełko w kształcie fragmentu witrażu, które w metaforyczny sposób pomoże spojrzeć na rzeczywistość przez pryzmat Nieba.

Płyta Tygodnia w Radiu Niepokalanów codziennie o godz. 8 i 17 ♪♪♪

Tracklista:

1. Szukałam Nieba (ft. Arkadio)
2. Głodna
3. Jeszcze będzie pięknie
4. Przebaczam Ci
5. Obłok
6. Skarb
7. Ktoś (ft. Arkadio)
8. Dom
9. Bądź
10. Nie zabijaj
11. Moje Niebo
12. Nie boję się
13. Obywatel Nieba
14. Idź do Nieba
15. Bliżej niż myślisz