Płyta Tygodnia: Eva Cassidy & London Symphony Orchestra – I Can Only Be Me

Wykonawca: Eva Cassidy & London Symphony Orchestra
Tytuł: I Can Only Be Me

Eva Cassidy miała zaledwie 33 lata, gdy odeszła. Nieznana szerszej publiczności za życia, niespodziewanie zyskała rozgłos po śmierci. Gdy jej rodzina postanowiła udostępnić nagrania z domowego archiwum, świat zachwycił się ich wokalną wirtuozerią. Za życia nagrała dwa albumy studyjne i jeden koncertowy. Była znana tylko w swoich rodzinnych stronach. Zresztą nigdy nie wiązała swojego życia z karierą artystyczną. Śpiewanie było dla niej raczej hobby. Była osobą nieśmiałą, w czasie koncertów nie patrzyła na widownię. Chociaż od śmierci artystki mija już 27 lat, jej talent wciąż nie przestaje zachwycać.

– Eva miała marzenie, by pewnego dnia wsparła ją pełna orkiestra. Dla niej to było najwspanialsze miejsce, w którym można było się znaleźć od strony muzycznej – mówi Chris Biondo, producent i członek zespołu Evy.

„I Can Only Be Me” to dzieło, w którym jeden z najbardziej cenionych głosów ostatnich 40 lat zostaje oczyszczony i za sprawą najstarszej londyńskiej orkiestry symfonicznej, zostaje zaprezentowany w zupełnie nowym świetle. Punktem wyjścia były wokale nagrane przez Cassidy przed jej śmiercią, które zostały opracowane przez kompozytorów, instrumentalistów i techników od Old Street do Brighton, od Nashville do Pasadeny. Dzięki temu artystka, która już wcześniej wzbudzała emocje milionów ludzi na całym świecie, doczekała się zupełnie nowego oblicza.

Płyta Tygodnia w Radiu Niepokalanów codziennie po godz. 8 i 17 ♪♪♪

Tracklista:

1. Songbird
2. Autumn Leaves
3. People Get Ready
4. Waly Waly
5. Time After Time
6. Tall Trees In Georgia
7. Ain’t No Sunshine
8. You’ve Changed
9. I Can Only Be Me