Płyta Tygodnia: Budka Suflera – Skaza

Wykonawca: Budka Suflera
Tytuł: Skaza

Ponad dwa lata temu odszedł od nas Romuald Lipko. „Skaza”, to drugi po „10 lat samotności” album z jego premierowymi kompozycjami nagrany po Jego śmierci. O ile poprzednia płyta była zaśpiewana w całości przez jednego wokalistę, Felicjana Andrzejczaka, to „Skaza” prezentuje trójkę śpiewających artystów: Irenę Michalską, Jacka Kawalca i Roberta Żarczyńskiego.

Przez wiele lat na koncertową scenę Budki Suflera wychodzili i śpiewali w trakcie jednego show: Krzysztof Cugowski, Romuald Czystaw, Felicjan Andrzejczak, Iza Trojanowska, Urszula. Każdy z nich śpiewał swoje wielkie hity. Różnorodność stylistyczna utworów zarówno kiedyś, jak i teraz, wręcz zmusza do pracy z więcej niż jednym wokalistą i nie pozwala ograniczać się tylko do męskiego śpiewania. O jakość i piękno słowa premierowych piosenek zadbali: Bogdan Olewicz, Jacek Cygan, Justyna Holm.
– Niezwykle ważnym dla nas elementem przy pracy nad nowymi utworami jest życzliwość i akceptacja rodziny Romka: żony Doroty i syna Remiego. Energię i brzmienie Budki tworzą również instrumentaliści: Darek Bafeltowski, Piotr Bogutyn, Piotr Sztajdel, i oczywiście Mietek Jurecki i Tomasz Zeliszewski – wskazują autorzy projektu.

Premiera 10.02.2023

Tracklista:

1. Skaza
2. Nie tańczy już nikt
3. Siła strumienia
4. Wontpliwości
5. O tobie myślę w zimną noc
6. Przejdźmy na ty
7. Pieśń trywialna
8. Gubię się
9. Droga do celu
10. W kinie tak jest
11. Życie za życie
12. Miejsce na ziemi
13. Gdyby jutra nie było