Płyta Tygodnia: Boże Granie & Jakub Tomalak – uRodziny Boga

Wykonawca: Boże Granie & Jakub Tomalak

Tytuł: uRodziny Boga

W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny odbyła się premiera płyty „uRodziny Boga”. To kolejna płyta Fundacji Uwierz Miłości zrealizowana w ramach projektu Boże Granie. Po płycie „Opowieści o miłości” przyszedł czas na utwory bożonarodzeniowe.

Jak poprzednio autorkami tekstów i muzyki są Lilianna Mordzak i Aleksandra Lucińska. Aranżacja i produkcja muzyczna spoczęła w rękach Jakuba Tomalaka.

Płyta powstała pod wpływem kontemplacji tajemnicy Wcielenia Syna Bożego, Jego narodzenia z Dziewicy i życia w Świętej Rodzinie. Autorzy poprzez projekt chcą oddać podniosły, jednocześnie radosny i wzruszający, nieporównywalny z niczym klimat celebracji Wigilii Bożego Narodzenia w tradycji polskiej, w naszych rodzinach, naszych domach. Ponadto podkreślić piękno i wartość wspólnego świętowania, czasu poświęconego sobie nawzajem, pielęgnowania relacji w rodzinie w cudownej, świątecznej atmosferze.
Dziękujmy za ten dar, póki możemy się nim cieszyć. Niech podczas świętego zgromadzenia, każdy jego uczestnik czuje, że jest chciany i kochany! – wskazują autorzy płyty. – Wszyscy jesteśmy wezwani, aby budować rodziny święte, które zawsze przyjmują Boga, i drugiego człowieka z miłością, jak Maryja i Józef, aby każdy przebywając z nami czuł, że gości u rodziny Boga – dodają.

Płyta ukazała się pod patronatem medialnym Radia Niepokalanów.

Z twórcami projektu Lilianną Mordzak (Fundacja Uwierz Miłości) i Jakubem Tomalakiem (producent muzyczny płyty) w ramach „Gość Radia Niepokalanów” rozmawiała Mariola Kuźnik.

Premiera rozmowy: poniedziałek (21 grudnia), godz. 17.15;

Powtórka: środa (23 grudnia), godz. 12.15

                    piątek (25 grudnia), godz. 10.15

Tracklista:

1. Ewelina Klimek & Jakub Tomalak – Bóg przychodzi

2. Abba Pater Music – Na początku było Słowo

3. Gabi Gąsior – Jezus w Twych ramionach

4. Agnieszka Cudzich – Wigilia polska

5. Melania & Michał Król – Aniołów śpiew

6. Marcin Jajkiewicz – Poszli z pośpiechem pasterze

7. Michał Gasz – Oto ogłaszam wam wielką radość

8. Gabi Gąsior – Zimna stajenka

9. Agnieszka Cudzich – Wigilijne życzenia

10. Ania, Marcin, Wiktoria & Zuzia Jajkiewicz – Kolęda rodzinna