Płyta Tygodnia: BeU – Jezu, ja

Wykonawca: BeU
Tytuł: Jezu, ja

W święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny muzycy zespołu BeU zaprezentowali teledysk do piosenki „Nic niemożliwego”.
– Dziękujemy Matce Bożej za jej opiekę nad naszymi dziećmi, nad nami w przeżywaniu powołania do rodzicielstwa – pełnego radości, ale też i bólu. Od Niej chcemy uczyć się, jak mówić Bogu: „tak”, jak wierzyć i kochać – wskazują w mediach społecznościowych. Utwór odnajdziemy na płycie zatytułowanej „Jezu, ja”, która ukazała się w 2020 roku pod patronatem naszego radia. Zapraszamy do ponownego spotkania z lubartowskim zespołem tworzącym muzykę inspirowaną Słowem Bożym.

Zespół składa się z trójki muzyków: wokalistka, producentka, autorka utworów Urszula Bednarczyk, gitarzysta Jarosław Maksim oraz perkusista Przemysław Pawlas. Grupa istnieje od 2013 r. i do tej pory wydała dwa albumy.

Bez względu na to, czy nazwę zespołu czytamy po polsku (właśnie tak czytamy), czy angielsku – BeU to poszukiwanie siebie. Poszukiwanie artystyczne, ale i osobiste.

BeU grało już na najważniejszych polskich festiwalach: Festiwalu Chrześcijańskie Granie w Warszawie, Hosanna Festival w Siedlcach, Festiwalu Muzyki Pozytywnej T3 w Jarocinie i na „Bądź jak Jezus – Non Stop CCM”, gdzie zespół otrzymał tytuł Muzycznego Odkrycia Roku 2021.

Tracklista:

1. Pierwszy
2. Wybacz mi
3. Marność
4. Pan jest moim pasterzem
5. Okno
6. Brama owiec
7. Krzyż
8. Droga to prawda
9. Powiedzieć „TAK”
10. Nic niemożliwego