PŁYTA TYGODNIA: Alicja Majewska – Żyć się chce

Wykonawca: Alicja Majewska
Tytuł: Żyć się chce

Album z premierowym materiałem Alicji Majewskiej to jak zwykle wydarzenie dużego kalibru. Dwa i pół roku po płycie „Wszystko może się stać” ikona polskiej piosenki powraca z kolekcją zupełnie nowych nagrań.

W typowy dla siebie sposób łączy tu nieustającą pogodę ducha z refleksją dotyczącą spraw istotnych. Apetyt na życie z żalem i łzami. Własne słońce z nocą i mgłą.

Jak tłumaczy sama Artystka, drugi „Żagiel” już nie powstanie, ale podejście do repertuaru zawsze jest u niej podobne. To ogromna uczciwość wobec Słuchacza i dbałość o jak najwyższą jakość muzyczną i literacką. Tym razem do tradycyjnie wykwintnych kompozycji Włodzimierza Korcza napisali teksty znakomici autorzy – Magda Czapińska, Andrzej Sikorowski, Tomasz Misiak, Artur Andrus.

Wykorzystano też „wyjęty z szuflady” tekst Wojciecha Młynarskiego sprzed kilkunastu lat.

Na płycie „Żyć się chce” znalazły się też dwie szczególne piosenki. „Żal niebieski” to skromny hołd dla zmarłego przed dwu laty przyjaciela artystki, Zbigniewa Wodeckiego, pióra Moniki Partyk.

Zaś funkcję bonus tracku pełni utwór „Przed nocą i mgłą”, czyli doskonale znana kompozycja kojarzona z serialem „07 zgłoś się”. Utwór w aranżacji przygotowanej przez Włodzimierza Korcza z towarzyszeniem partii saksofonu Henryka Miśkiewicza.

TRACKLISTA:

 1. Apetyt wciąż na życie mam
 2. Panom rozsądku nie przybywa
 3. Kawiarniane rozmowy
 4. Własne słońce
 5. Skąd te łzy
 6. Za tych, którzy na lądzie
 7. Wiesz?
 8. Na dwa dni
 9. Zaśpiewamy to w słońcu
 10. Żal niebieski
 11. Pieśń błędnych rycerzy
 12. Żyć się chce
 13. Przed nocą i mgłą (piosenka z serialu „07 zgłoś się”)