Płyta Tygodnia: Aleksandra Abramowicz – W imię Jezusa

Wykonawca: Aleksandra Abramowicz

Tytuł: W imię Jezusa

W tym tygodniu na Błękitnej Fali prezentujemy utwory Aleksandry Abramowicz, która swoją miłość do Jezusa wyraża najpiękniej jak potrafi – śpiewem.

Płyta „W imię Jezusa” to muzyczna opowieść o tym jak Bóg kocha człowieka i jak człowiek potrzebuje Boga w swoim życiu. To opowieść o ufności, przebaczeniu, o ranach, które tylko Bóg może uzdrowić, o sercu, które pragnie kochać i o radości z darów Bożych, oraz o tym, że słońce wschodzi dla każdego.

Płyta powstała w USA w 2017 roku.

Urodziłam się w Złotowie. W wieku 11 lat wyjechałam z siostrą i rodzicami do Niemiec, aby tam zamieszkać już na stałe. Do USA przyleciałam po studiach w 2015 roku, a jednym z głównych powodów była chęć podszlifowania angielskiego. Jestem chyba włóczykijem i wciąż „szukam drogi, którą warto iść”, a „Bóg map nie rozdaje”, jak niektórzy śpiewają. Jest wiele miejsc na świecie, do których można wyruszyć, spotkać człowieka, spojrzeć mu w oczy i powiedzieć: „Bóg Cię kocha” – wskazuje Aleksandra.

Jej przygoda z muzyką rozpoczęła się gdy pierwszy raz przyjechała na rekolekcje do Polski. Miała wtedy 15 lat.

Kiedy usłyszałam, jak moi rówieśnicy śpiewają o Bogu, pomyślałam, że też tak chcę. Poczułam, jakby ktoś poruszył struny mojego serca, to było mocne uczucie. Niedługo potem zaczęłam odczytywać w swoim sercu pragnienie pisania piosenek dla Boga i o Bogu – podkreśla. – Każdy wie, jaką moc ma muzyka i jak wpływa na życie każdego z nas. Bo to jest tak, że jak się jest zakochanym, to ma się pragnienie to wykrzyczeć całemu światu. Ja mam takie pragnienie, jeśli chodzi o Boga, tylko zamiast krzyczeć, wolę śpiewać. Ale najważniejsze w tym wszystkim jest to, by kochać, a wtedy muzyka dotyka – zarówno mnie, jak i tych, którzy ją słyszą – dodaje.

Tracklista:

1. Cóż mam

2. Prośba

3. Tak krótki jest czas

4. Tylko miłość

5. W imię Jezusa

6. Wojna trwa

7. Nie mam wielkich słów

8. Życie

9. I need You

10. I’m forgiven

11. All we need is love