Płyta tygodnia 48/2016 28 listopada – 04 grudnia

asyzWykonawca: Freres Franciscains Conventuels (Bracia Franciszkanie Conwentualni)
Tytuł: Reve de paix et de joie (sen o pokoju i radosci)

Płyta została nagrana przez franciszkanów z Burkina Faso.

Autorami tekstów i muzyki są franciszkańscy klerycy z Burkina – br. Martin Rouamba i br. Joseph Kadsondo; oraz o. Tomasz Kręt, o. Rafał Kołodziejski (pracuje w Polsce – w Skarżysku Kamiennej), oraz Herman Tapsoba, przyjaciel braci.
Po przewrocie, który miał miejsce w październiku 2014 roku, i po obaleniu prezydenta Burkina Faso, sprawa pokoju w kraju stała się głównym tematem rozmów i modlitw wszystkich mieszkańców Burkina Faso. Nagrywając te płytę bracia włączają się w wołanie o pokój w naszych sercach (nr 10 – Modlitwa św. Franciszka « Panie uczyń mnie narzędziem Twojego pokoju »), miedzy bliskimi (nr 4 – « Miłość, to jest to, czego potrzebujemy » ; nr 7 – « Każdy potrzebuje kochać
i być kochanym »), w kraju i w całym świecie (nr 6 – « Sen o lepszym świecie »).
Wspólnota franciszkanów w Burkina Faso w 2014 roku została dotknięta trudnym doświadczeniem jakim była śmierć brata Michała Marie Kossi Egah. Jeden z utworów poświęcony jest właśnie jemu (nr 12 – « Bolesne bye bye (pożegnanie) »), w tym utworze możemy usłyszeć fragmenty testamentu br. Michała w którym dziękuje on Panu Bogu za życie i za łaski jakimi był ciągle obdarzany, że Pan Bóg zechciał się schyli aż do niego, oraz zachęca braci do odważnego oddania swego życia Panu Bogu. W nagraniach usłyszeć można aż 7 języków – francuski, polski, angielski, włoski, moore (Burkina Faso), eve (Togo), tchui (Ghana).