Płyta tygodnia 43/2016 24 – 30 października

il_voloWykonawca: Il Volo
Tytuł: A tribute to the three tenors

Piero , Ignazio i Gianluca, czyli popowo-operowe trio tworzące grupę Il Volo niedawno po raz pierwszy odwiedziło Polskę promując najnowsze wydawnictwo „Notte Magica – A Tribute to the Three Tenors”, które miało oficjalną premierę.
Jest to zapis koncertu, jaki odbył się we Florencji 1 lipca br., podczas którego Il Volo wykonało słynne pieśni neapolitańskie oraz arie z międzynarodowego repertuaru operowego. Album jest hołdem dla Trzech Tenorów (José Carreras, Plácido Domingo i Luciano Pavarotti).

„Hołd dla takich artystów i takiego doniosłego wydarzenia, mógłby zostać uznany za przejaw arogancji, ale w rzeczywistości tak nie jest, ponieważ nie śmiemy porównywać się do naszych idoli, naszych artystycznych inspiracji” – stwierdza Il Volo.  Album „Notte Magica – A Tribute to the Three Tenors” promują aria „Nessun Dorma” z opery Pucciniego oraz utwór „Granada”.

Il Volo to trzech młodych, włoskich wokalistów – tenorów Piero Barone i Ignazio Boschetto oraz śpiewającego barytonem Gianluca Ginoble. Mają na swoim koncie dwie nominacje do nagrody Grammy w kategorii muzyki latynoskiej oraz nagrodę Latin Billboard w kategorii Best Act (Najlepszy Artysta). Il Volo może poszczycić się współpracą z takimi artystami jak Eros Ramazzotti, Placido Domingo czy Barbra Streisand. W 2015 roku wygrali legendarny festiwal włoskiej piosenki w San Remo i zajęli 3 miejsce w konkursie Piosenki Eurowizji. W Polsce do tej pory ukazały się dwa albumy: „Sanremo Grande Amore” i „Grande Amore” oraz DVD z koncertem „Live From Pompeii”.