Płyta tygodnia 40/2016 03 – 09 października

jan_trebunia_tutka_em_bandWykonawca: Po co tyle mówić
Tytuł: Jan Trebunia Tutka i eM Band

Premiera: 02.09.2016

Jan Trebunia-Tutka jest mistrzem altówki i wokalistą o niezwykłej barwie głosu. Komponuje, pisze teksty, a przy tym, stając na scenie w pozycji lidera, przykuwa uwagę swoją osobowością i wizerunkiem.
Tworzy, grając długo z zespołem rodzinnym Trebunie-Tutki oraz z zespołem Jazgot, ale zaistniał wyraźnie i solowo współpracując z Mirosławem Kowalikiem – autorem tekstów, muzyki, producentem muzycznym i jednocześnie basistą – członkiem zespołu Raz Dwa Trzy.

„Po co tyle mówić” to płyta, która powstaje z miłości do muzyki i człowieka. Łączy umiłowanie tradycji góralskiej z muzyką współczesną – tworząc oryginalne polskie brzmienie. Znajdziemy tutaj dźwięki, które nawiązują do różnych gatunków i kultur. A Mirosław Kowalik w prostych słowach potrafi przekazać najważniejsze treści. Odnajdziemy tu zarówno utwory refleksyjne np. „W jedną stronę” ale również żartobliwe jak „A na stole naleweczka”. „Po co tyle mówić” to projekt przy udziale znakomitej orkiestry rozrywkowej eM Band, która współpracowała z takimi artystami jak Leszek Możdżer, Marek Bałata, Ewa Uryga, czy Basia Trzetrzelewska.

Współpracę Jana Trebunia-Tutki i Mirosława Kowalika rozpoczęła praca przy płycie zespołu Tabasco Club „Betlejemska Nowina”. To muzyczne spotkanie zaowocowało albumem „Góry w sercu” z 2010 roku. Kolejno były: wydana w 2011 roku płyta o tematyce świątecznej „Święta z Jazgotem” zespołu Jazgot, którego Jan Trebunia jest członkiem, muzyczno -słowno – graficzna kompilacja „Kiedy Bóg się rodzi” (2011), „Muzyko, siłę daj” zespołu Jazgot (2013). Płyty przyniosły sukcesy, doskonałe opinie i zaowocowały gorąco przyjmowanymi przez publiczność koncertami w Polsce i za granicą.