Płyta Tygodnia: 33 – Perła

Wykonawca: 33   

Tytuł: Perła   

W Niepokalanowie trwa Wielkie Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi. Ten czas na Błękitnej Fali jest okazją do muzycznej modlitwy razem z Królową Polski, Matką Dobrej Rady, Matką Bożą Niepokalaną… 

Album zespołu „33”, wydany w setną rocznicę objawień fatimskich, ukazał się pod patronatem medialnym Radia Niepokalanów. Płyta jest próbą zainteresowania osobą Maryi przede wszystkim młodego pokolenia. Zespół „33” opowiada o Maryi współczesnym językiem, ukazując Matkę Bożą w Jej ludzkiej postaci, jako kobietę i matkę.

Na płycie znajdują się ballady w lekkim smoothjazzowym charakterze, całość dopełniają groove’owe utwory z wykorzystaniem rockowych gitar i instrumentów elektronicznych. 

Zespół 33 z Poznania to grupa ludzi pragnących przez muzykę oddać chwałę Bogu. W swojej nazwie zawierają ten moment z życia Chrystusa, który dla każdego wierzącego człowieka jest tak bardzo przejmujący i ważny. Jednocześnie inspiracją dla ich twórczości są słowa Psalmu 33 ” śpiewacie Panu pieśń nową „.

Jak mówią członkowie zespołu: „Mamy nadzieję, że muzyka i teksty w niej zawarte pozwolą słuchaczom przybliżyć się jeszcze bardziej do Serca Maryi, które jak Sama mówi: „na końcu zatryumfuje”!

Tracklista:

1. Twoje tak 

2. Perła  

3. Bądź Pozdrowiona 

4. Cicha Obecność 

5. Wesel się Królowo miła 

6. Magnificat 

7. Raduj się 

8. Ufam 

9. Czekam 

10. Modlitwa Matki 

11. Droga 

12. Golgota 

13. Poranek 

14. Z Tobą jest Pan 

15. Regina Caeli 

16. Apel