Piotrków Trybunalski zawierzony Królowej Polski

Kilkuset piotrkowian wzięło udział w uroczystości zawierzenia naszego miasta Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski, jaka 8 grudnia odbyła się w kościele Najświętszego Serca Jezusowego w Piotrkowie Trybunalskim.

Piotrków zawierzony Królowej Polski

Sobotnia uroczystość to efekt decyzji, jaką podczas ostatniej sesji podjęli miejscy radni. Msza święta rozpoczęła się od poświęcenia ornatu przygotowanego specjalnie na okazję zawierzenia Piotrkowa. Na szacie liturgicznej widnieje wizerunek Matki Boskiej Częstochowskiej i od dziś ornat będzie używany w parafii Najświętszego Serca Jezusowego.

– Data dzisiejsza wryje się w naszą pamięć, wpisze się w historię naszego miasta, jako data zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi – mówił na początku eucharystii dziekan dekanatu piotrkowskiego ksiądz kan. Stanisław Nowacki, proboszcz parafii NSJ.

​Homilię do wiernych wygłosił ojciec Roman Wit, który od piątku przygotowywał parafię do dzisiejszej uroczystości. W kazaniu nawiązał do zawierzeń, jakie w historii naszego kraju dokonywały się w trudnych czasach walk o zachowanie niepodległości Polski.
– Miasto zostanie zawierzone Niepokalanemu Sercu Maryi Panny, Królowej Polski, która jest spoidłem narodu. Życzę, aby to zawierzenie przyniosło błogosławione owoce. Historia nas uczy co to znaczy oddać się pod opiekę Królowej Polski – podkreślał ojciec Wit wyliczając wcześniej przykłady, w których zawierzenie uratowało nasz kraj od najeźdźców.

Akt zawierzenia miasta i mieszkańców, władz samorządowych, wszelkich instytucji, finansów oraz inwestycji miejskich na zakończenie eucharystii odczytał prezydent Piotrkowa Trybunalskiego Krzysztof Chojniak.

Następnie Niepokalanemu Sercu Maryi Panny dziekan Stanisław Nowacki zawierzył cały dekanat, duszpasterstwo, nowe powołania, katechetów, rady parafialne, wspólnoty kościelne, rodziny, rodziny, młodzież, dzieci, ludzi starszych i chorych.

www.piotrkow.pl