Piosenka Tygodnia: Vox – Razem

Wykonawca: Vox
Tytuł: Razem

Legendarna grupa symbolicznie żegna się z fanami specjalnym utworem “Razem”, którego pomysłodawcą był lider zespołu – Witold Paszt.
– Piosenka została nagrana w pandemii. Tata wymyślił, aby fani grupy nagrali się sami w domach, pokazując jak radzą sobie z lockdownem. Do realizacji klipu jednak wówczas nie doszło – opowiada producentka teledysku i zarazem córka Witka Paszta, Natalia. – Dzisiaj postanowiłam zaprosić do niego przyjaciół Taty i fanów, którzy nagrali jak bawią się do muzyki VOX oraz pokazując, jak towarzyszy im ona na co dzień. Powstał z tego piękny hołd dla mojego taty i całego zespołu.

Utwór symbolicznie podsumowuje dotychczasową działalność zespołu i otwiera nowy rozdział w historii grupy, która po śmierci Witolda Paszta koncertuje pod nazwą NOWY VOX w składzie: Dariusz Tokarzewski, Mariusz Matera i Jerzy Słota.

VOX to jeden z najpopularniejszych polskich zespołów popowych. Założony w 1978 roku, wylansował wiele przebojów, takich jak “Bananowy Song”, “Zabiorę Cię Magdaleno” czy “Rycz Mała Rycz”. Od chwili założenia skład zespołu zmieniał się kilka razy, ale grupa cały czas pozostawała aktywna. Koncertowali na całym świecie, od Europy, przez kraje obu Ameryk po Australię i Azję – dzieląc scenę z takimi artystami jak Shakin’ Stevens, Bad Boys Blue czy Helena Vondráčková. Do dzisiaj ich albumy sprzedały się w setkach tysięcy egzemplarzy, przynosząc im złote i platynowe płyty oraz wiele innych nagród. Oficjalna dyskografię zespołu zamyka wydany w 1998 roku album “Moda i Miłość”.

Piosenka Tygodnia w Radiu Niepokalanów codziennie po godz. 7 i 16 ♪♪♪