Piosenka Tygodnia: Siostra Janina – Zajmij się mną

Wykonawca: Siostra Janina

Tytuł: Zajmij się mną

Utwór „Zajmij się mną” to pierwszy singiel s. Janiny zapowiadający jej debiutancki album pod tym samym tytułem.

– „Zajmij się mną” to pragnienie każdego serca. Każdy bez względu na płeć, kolor skóry, narodowość, wyznanie, bez względu na status społeczny, role zawodowe i poglądy polityczne – woła różnymi głosami „zajmij się mną”, by zaspokoić swoje głody miłości. Ten głód miłości to jedyna rzecz wobec której wszyscy są równi. Każdy chce kochać, chce się oddać komuś, chce wzajemności – bez wyjątku – tłumaczy s. Janina, autorka tekstu.

Za muzykę odpowiadają: Tomek Konfi Konfederak, niegdyś lider zespołu HA-DWA-O! oraz Josh Harris – amerykański inżynier dźwięku, współpracujący m.in.: z Sealem czy Madonną.

Piosence towarzyszy teledysk w reżyserii Olgi Czyżykiewicz, który został zrealizowany na terenie Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. 

S. Janina czyli Anna Kaczmarzyk – siostra należąca do Zgromadzenia Służebniczek NMP NP, wokalistka, autorka tekstów. Gra na gitarze oraz ukulele. Z wykształcenia jest teologiem i terapeutą zajęciowym. Pracuje z młodzieżą licealną, osobami niepełnosprawnymi. Prowadzi wolontariaty.

Szerszej publiczności dała się poznać utworem „Zdrowaś Maryjo” – udaną przeróbką piosenki „Despacito”. 

Jak mówi: Ucieszył mnie ten niespodziewany sukces piosenki, choćby dlatego, że popkultura jest jedną z dróg docierania do młodych ludzi. Spotkała się ona także z dobrym przyjęciem wśród tych, którzy z Kościołem nie mają wiele do czynienia.

Zamiłowanie do muzyki oraz ewangelizacyjny skutek piosenki „Zdrowaś Maryjo” zachęcił s. Janinę do kontynuowania tej formy apostolatu. 

Obecnie s. Janina zakończyła pracę nad swoją debiutancką płytą. Album jest wypadkową muzycznych fascynacji Artystki, stąd w swojej twórczości połączyła muzykę pop z elementami folku, country, rhythm’n’bluesa i bluegrassu.

Singiel jak i cały album otrzymały patronaty honorowe: Kardynalski, Prymasowski oraz Zgromadzenia Służebniczek NMP NP.

Premiera handlowa płyty przewidziana jest na kwiecień b.r.